Autor textu MediaGuru
V rakouské metropoli začne vysílat nová rozhlasová stanice „vida
on air“.
Cílem nového rádia je oslovit zejména migranty, kteří si ve Vídni hledají práci, hudbou a informacemi chce však oslovit široké publikum. Vysílač by měl mít teoretický zásah 1,3 milionů obyvatel.
Rozhlasová stanice „vida on air“ bude fungovat v rakouské metropoli na kmitočtu 99,1 FM z plánované kóty Kraftwerk Simmering a výkonem 1 kW v horizontální polarizaci. Odpovídající licenci vydal koncem května organizaci „vidaFlex Vereinigung der Ein-Personen-Unternehmen Österreich“ mediální regulátor KommAustria. Celkem se o volnou vídeňskou frekvenci ucházelo šest zájemců. Nová rozhlasová stanice má svým programem šanci oslovit široké publikum.
„Zaměstnanci s migračním pozadím, kteří často pracují na směny v pohostinství, hotelnictví, dopravě a službách a také v oblastech zdravotnictví, péče, správy budov a osobních služeb, jsou středem zájmu budoucího programu,“ vysvětluje v tiskové zprávě KommAustria jeho předseda Michael Ogris, a dodal: „Všech šest žadatelů o licenci splnilo formálně požadované technické, organizační a finanční požadavky. Rozhodující tedy bylo, který koncept slibuje větší příspěvek k mediální diverzitě a názorové rozmanitosti.“
-lukpol-
# rádio # FM # Rakousko # Vídeň
Autor textu MediaGuru
Nejsledovanějším pořadem pátečního večera po 20. hodině byla
v divácké skupině starší 15 let opět Všechnopárty. Následoval seriál
Vyprávěj. V 15–54 zůstává jedničkou Harry Potter.
Rodinný pivovar Bernard loni mírně snížil výstav, i tak byl ale loňský
rok pro něj druhým nejúspěšnějším v historii.
YouTube rozšiřuje nástroje pro rodiče a dospívající uživatele. Nové
funkce mají umožnit lépe regulovat sledování krátkých videí,
zpřehlednit správu dětských účtů a upravit pravidla pro doporučování
obsahu.