Autor textu MediaGuru
Stanice Českého rozhlasu mají na rádiovém trhu stále nejvyšší podíl,
mírně ho zvýšily.
Stanice Českého rozhlasu mají nadále podle nových výsledků výzkumu Radio projekt nejsilnější podíl na rádiovém trhu. Souhrnný podíl celoplošných a regionálních stanic Českého rozhlasu dosáhl v posledním loňském a v prvním letošním čtvrtletí 23,1 %. Ve srovnání se stejným obdobím o rok dříve si v celkovém podílu ČRo polepšil, a to zejména díky mírnému nárůstu podílu jeho regionálních stanic.
Z hlediska komerčních vlastníků mají srovnatelné podíly skupiny Lagardere a Media Bohemia. Data výzkumu Radio projekt jim přisuzují 20% podíl. Skupině Lagardere pomohl meziroční růst podílu rádií Frekvence 1 (10,9 %) a Evropa 2 (8,7 %).
Společnost Londa, která patří do mediální divize Agrofertu a která provozuje rádia Impuls, Český Impuls a RockZone, drží podíl ve výši 12,1 %. Nejsilnějšímu tuzemskému Rádiu Impuls podíl na trhu meziročně poklesl o 0,7 procentního bodu.
Skupina Radio United, majetkově propojená s televizní skupinou Prima, nadále zaujímá podíl ve výši 11 %. Radio United je provozovatelem rádií Kiss, Country, Beat, Signál, Spin a Radio 1.
Zdroj: Radio projekt, 4Q/2014-1Q/2015, SKMO, Median, Stem/Mark
-mav-
Autor textu MediaGuru
# Aktuality # TV & video # Audio
Výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy si v pátek
21. srpna připomenou Česká televize, Český rozhlas i streamovací služba
HBO Max. Připraveny jsou tematické filmy, dokumenty, hudební pořady, živé
zpravodajství i pietní akce.
Trh rádiové reklamy letos mírně roste, ve druhém čtvrtletí se čisté
investice do reklamy v rádiích zvýšily meziročně o 1,5 %.
Radiožurnál je nadále nejposlouchanější stanicí v denním poslechu.
Nově se dostal na čelo i v podílu na poslechovosti. Nejvyšší týdenní
poslechovost má Rádio Impuls. Ve skupině nadregionálních rádií drží
prvenství Kiss a ve skupině regionálních stanic se do vedení dostalo Radio
Čas Rock.