Autor textu Martina Vojtěchovská
Vydavatelský dům Vltava-Labe-Press, který je od listopadu 2015 součástí investiční skupiny Penta, koupil od vydavatelství Economia společnost Webfarm, která provozuje webový portál o autech Cars.cz.
Jedná se o první akvizici v online divizi, která ve vydavatelství Vltava-Labe-Press vznikla teprve letos v únoru. „Při vstupu společnosti Penta do VLP jsme si vytýčili několik cílů. Jedním z těch nejdůležitějších je posílit digitál. Poměr výnosů z digitálu na celkových výnosech představuje ve VLP zatím 10 - 15 %, a to chceme změnit,“ uvedl Michal Klíma, generální ředitel VLP.
Od nákupu webového portálu o autech si VLP slibuje vyšší zásah na cílovou skupinu muži, na kterou se obecně v médiích hůře cílí.
-mav-
Autor textu Martina Vojtěchovská
Nejsledovanějším pořadem středečního večera po 20:00 byl v divácké
skupině starší 15 let seriál Kamarádi. Následovalo Vyprávěj, které
zároveň zaznamenalo nejvyšší sledovanost v 15–54.
Rohlík.cz spouští dosud největší marketingovou kampaň na podporu
českých pěstitelů a lokální produkce. Projekt „Nejšťavnatější
léto“ má během vrcholící sezony zvýšit poptávku po tuzemském ovoci a zelenině a posílit odbyt farmářů.
# Aktuality # Lidé # Tisk # Online
Mediální skupina Vltava Labe Media upravuje svou obchodní strukturu a vytváří novou pozici vedení centrálního obchodu. Obsadí ji František
Olbert.