Autor textu MediaGuru
PocketBook natočil 360° akční video, ve kterém divák může pozorovat
dění z různých úhlů.
Výrobce elektronických čteček PocketBook natočil 360° akční video s názvem „Váš PocketBook zevnitř“, ve kterém se známí knižní hrdinové klasické literatury ocitají ve světě nejnovějších technologií. Sherlock Holmes jako zástupce dobra se setkává v boji s dalšími postavami světových románů.
Možná trochu paradoxně se netočilo na 360° kamery, ale na tradiční – to kvůli vysokým nárokům na kvalitu obrazu. Tým filmařů natočil video v rozlišení 6K a dosáhl tak výrazných detailů i vyšší kvality reprodukce barev, bez tzv. stehů na snímku. Režiséři obsadili do rolí pouze zkušené herce a kaskadéry, každá bojová scéna se totiž natáčela na jeden záběr.
Výsledkem je video, které za první dva měsíce po spuštění zhlédlo více než 7 milionů uživatelů YouTube. Divák může pozorovat dění z různých úhlů, sledovat hlavní postavu pomocí počítačové myši, gesty prstů nebo pohyby smartphonu. Diváci s brýlemi pro virtuální realitu se dokonce můžou k hrdinům přiblížit na délku paže.
Motivací pro filmaře bylo více: natočit video ve formátu 360° a vybudit u diváků trochu jinou představivost, než jakou zažívají při čtení knih. Další pohnutkou bylo vdechnout klasickým postavám nový život a motivovat mladé diváky, aby znovu objevili velké romány Thomase Mayne-Reida, Arthura Conana Doyla nebo Brama Stokera.
-mav-
Autor textu MediaGuru
Notino zakládá nové oddělení Customer, které sjednotí aktivity
zaměřené na zákaznickou zkušenost, loajalitu, CRM i komunikaci. Novou
oblast povede Matěj Kapošváry, který přichází ze společnosti Shopsys.
# Aktuality # TV & video # Audio
Ministr kultury Oto Klempíř (za Motoristy) v pondělí předloží vládě
zákon, který zruší televizní a rozhlasové poplatky. S jakým rozpočtem
budou ČT a ČRo pracovat, zatím není jasné.
V datech měření televizní sledovanosti nebudou k dispozici výsledky za TV
Barrandov. Důvodem je aktuální situace provozovatele.