Wings for Life World Run se vrací do Česka
Globální charitativní běh Wings for Life World Run se letos uskuteční
10. května a opět propojí statisíce účastníků po celém světě
včetně Česka.
V neděli 10. května 2026 se poběží 13. ročník charitativního závodu Wings for Life World Run, který podporuje výzkum poranění míchy. Akce, za níž stojí nadace Wings for Life založená mimo jiné společností Red Bull, je specifická svým globálním formátem. Běžci na všech kontinentech startují ve stejný okamžik, v Česku ve 13 hodin.
Z marketingového hlediska jde o jeden z nejvýraznějších sportovních projektů s mezinárodním přesahem. Loni se do běhu zapojilo více než 310 tisíc účastníků a vybralo se přes 8,6 milionu eur, přičemž veškeré startovné směřuje na výzkum poranění míchy.
Formát závodu se liší od klasických běhů, protože nemá cílovou čáru. Tu nahrazuje tzv. Catcher Car, který postupně dohání běžce na trati. Tento princip umožňuje zapojení široké veřejnosti bez ohledu na výkonnost, což zvyšuje dosah i atraktivitu projektu.
V Česku se letos uskuteční osm organizovaných běhů, například v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Písku, Hradci Králové, Hluboké nad Vltavou a v Jablonci nad Nisou. Vedle toho se mohou účastníci zapojit individuálně prostřednictvím mobilní aplikace. Registrace do letošního ročníku probíhá na www.wingsforlifeworldrun.com. Závod je otevřený pro každého bez ohledu na výkonnost. Startovné do letošního ročníku činí 18 eur a stejně jako v minulých letech putuje v plné výši na podporu výzkumu prostřednictvím nadace Wings for Life.
Letošní ročník v Česku podporují partneři Adidas, Raiffeisenbank, Foodora, Form Factory, Fajn Rádio a Globus.
# charita # pomoc # běh # nadace # Wings for Life World Run
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Oreo uvádí limitovanou edici ve spolupráci s K-popovou skupinou BTS
Značka Oreo představila limitovanou edici sušenek vytvořenou ve spolupráci
s jihokorejskou skupinou BTS.
# Aktuality # Marketing # Reklama
Bakalář zavádí nový marketingový koncept: „Dobře strávený čas. Založ tradici"
Pivní značka Bakalář představila nový marketingový koncept postavený na
myšlence „dobře stráveného času“. Nová komunikace reaguje na proměnu
konzumačních návyků a vedle tradiční hospodské kultury zdůrazňuje také
společné chvíle a rituály spojené s domácí konzumací piva.
Limitovaná edice hodinek Prim Botas se vyprodala během dvou dnů
Značky Prim a Botas spojily své výroční příběhy do společné
limitované edice hodinek Prim Botas 77. Série 77 kusů se vyprodala během
dvou dnů a zároveň přinesla finanční podporu značce Botas, jejíž
centrální sklad nedávno poškodil požár.