Autor textu MediaGuru
Při pokusu zdolat pákistánskou horu Nanga Parbat tragicky zahynula Klára
Kolouchová (Poláčková).
Horolezkyně Klára Kolouchová, která jako první Češka zdolala tři nejvyšší vrcholy světa Mount Everest, K2 i Kančendžengu, zahynula při pokusu zdolat pákistánskou horu Nanga Parbat. S odvoláním na portál Pamir Times o tom informoval server Aktuálně.cz. Bylo jí 46 let.
Klára Kolouchová (Poláčková) měla zkušenosti i z komunikačního odvětví. V letech 2000-2003 pracovala ve společnosti Euro RSCG, kde zastávala pozici regionální komunikační manažerky. V letech 2003-2004 se přesunula do londýnské centrály Euro RSCG. V Británii pracovala i jako komunikační specialistka britského ministerstva zdravotnictví a v letech 2007 - 2011 jako komunikační specialistka McKinsey. Pět let do roku 2017 byla také ředitelkou komunikace pražské pobočky reklamní skupiny Havas.
-čtk-, -mav-
# lidé # Klára Kolouchová # úmrtí # Klára Poláčková
Autor textu MediaGuru
Velikonoční benefiční speciál pořadu Peče celá země, který v pondělí vysílala Česká televize na svém hlavním programu ČT1, letos přispěl sbírce Pomozte dětem částkou 15,7 milionu Kč. Jde o rekordní výsledek spojený s tímto formátem. Pořad sledovalo 792 tisíc diváků starších 15 let při podílu na publiku 22,6 %, celkový zásah dosáhl 1,2 milionu diváků. Podle České televize šlo o nejvyšší sledovanost benefičního speciálu od jeho premiéry v roce 1999. Do letošního velikonočního dílu se zapojily osobnosti jako Richard Genzer, Daniela Brzobohatá, Karel Kovář, Pokáč, Pavla Tomicová nebo Zuzana Zlatohlávková. Projekt Pomozte dětem, který společně organizují Nadace rozvoje občanské společnosti a Česká televize, dlouhodobě podporuje ohrožené a znevýhodněné děti. Vybrané prostředky směřují například na kompenzační pomůcky, odbornou péči nebo vzdělávací a volnočasové aktivity.
Série videí a vizuálů ukazuje, s jakým nasazením se mladí vědci
věnují tomu, co je baví.
Nejsledovanějším pořadem velikonočního pondělí byla po 20. hodině
kriminálka Odznak Vysočina s více než milionem diváků starších 15 let.
Následoval charitativní díl pořadu Peče celá země, který měl zároveň
nejvyšší sledovanost v 15–54.