Autor textu MediaGuru
Zumtobel, 4DMagic a Kochstrasse vyvíjejí pro majitele kamenných prodejen
integrované řešení New Retail.
Personalizaci do kamenného retailu chce přinést novinka v podobě řešení New Retail, na jehož vývoji se podílejí tři firmy Zumtobel, 4DMagic a Kochstrasse.
New Retail má nabídnout kamenným prodejnám inteligentní algoritmy známé z internetových obchodů a sociálních sítí. Základem systému je chytrá kamera, která odhadne, jaký typ zákazníka před zbožím stojí – konkrétně jeho či její pohlaví, přibližný věk a aktuální náladu. K tomu se přidají informace o aktuálním počasí a denní hodině.
Podle kombinace těchto informací pak systém může například zobrazit personalizovanou reklamu na displeji nebo cíleně nasvítit to zboží, o které by mohl mít zákazník větší zájem. Každý zákazník tak získá v obchodě personalizovaný zážitek vyhovující jeho aktuálním potřebám.
„Internetové obchody mají oproti těm tradičním velkou výhodu v sofistikovaných algoritmech, které nás podle všeho znají lépe než my sami sebe. Řešení New Retail se snaží zavést podobný systém i do kamenných prodejen,“ říká Roland Gowick, vedoucí globálního oddělení Key Account Retail ve společnosti Zumtobel.
Pokud například do obchodu vstoupí žena středního věku, která se tváří vystresovaně, systém usoudí, že by se jí mohla hodit nová podložka pro cvičení jógy nebo sada uklidňujících čajů. Tyto produkty jí proto nabídne přednostně. A z její následné reakce se dokáže poučit. Vestavěná umělá inteligence se totiž neustále zlepšuje na základě toho, jak se reální zákazníci chovají. Přitom nejsou uchovávány žádné snímky ani osobní údaje a systém má splňovat požadavky GDPR.
-stk-
# kamenný obchod # umělá inteligence # personalizace # kamenný retail # Zumtobel # 4DMagic # Kochstrasse # New Retail
Autor textu MediaGuru
# Aktuality # Marketing # Lidé
Marie Mošová je v roli členky představenstva Hartmann – Rico
zodpovědná za obchod a marketing, lidské zdroje a řízení dodavatelského
řetězce. Do firmy se vrací po dvou letech, kdy vedla české a slovenské
zastoupení společnosti Schülke.
Communication Lab připravil pro festival Dvořákova Praha videoklip
k Symfonii č. 9 „Z Nového světa“. Projekt kombinuje klasickou hudbu se
současnou vizuální estetikou a má festivalu pomoci oslovit nové,
především mladší publikum.
Talkshow 7 pádů Honzy Dědka se v nabídce Televize Seznam objeví ve
čtvrtek večer, zatímco dříve se vysílala v úterý. Předcházet mu bude
seriál Chlapci a chlapi. Také na podzim vsadí Seznam na archivní českou
i zahraniční tvorbu. Odvysílá i seriály Plechová kavalérie, Nemocnice
na kraji města – nové osudy, Profesionálové nebo české
detektivní filmy.