Odčervence zajišťuje komunikační aktivity na podporu produktů Bosch a Siemens společnosti BSH domácí spotřebiče komunikační oddělení společnosti Siemens. V oblasti public relations tak nahrazuje dosavadní agenturu Original Communications.
„Je to logické propojení. Naše společnosti si jsou velmi blízké, a proto jsme se rozhodli čerpat ze vzájemných synergií. Podobný model se osvědčil na Slovensku a nyní k němu přistupujeme i u nás v České republice,“ komentoval změnu Miroslav Veselý, marketingový ředitel společnosti BSH domácí spotřebiče, s.r.o., a dodal: „Od změny si slibujeme rozšíření čistě produktové komunikace o trendy a další zajímavá celospolečenská témata, které domácí spotřebiče, jako nedílná součást lidského života, nabízejí.“
Komunikační aktivity bude mít za společnost na starosti Kateřina Hercogová.
-kch-
Zadavatelé reklamy, kteří nejsou oficiálními sponzory letních olympijských her v Londýně, skupují většinu venkovních nosičů v bezprostředním okolí olympijského dění. Reagují tak na lednové uvolnění pravidel týkajících se možností reklamní prezentace v olympijském období. Původně totiž mohli outdoorové plochy v blízkosti Olympijského parku využívat pouze oficiální sponzoři her, nyní je však dosud neprodaný prostor uvolněn i veřejným a kulturním institucím či turistickým organizacím.
Podle aktuálních čísel to vypadá, že investice do outdoorové reklamy ze strany nesponzorů pravděpodobně nakonec převáží nad investicemi sponzorů. Oficiální sponzoři se v outdooru zaměřili zejména na prémiové prostory, jako je nákupní centrum Westfield Stratford City, Hyde Park nebo nádraží ve Stratfordu.
Již dnes je jisté, že sponzorské investice v hodnotě 250 milionů liber, které očekávala aukce venkovních nosičů, naplněny nebudou.
Zdroj: MediaWeek.co.uk
-kch-
Generálním partnerem na nejnákladnějším turné v kariéře Karla Gotta, které začne 5. října v Táboře, bude společnost Agrofert. Jejím jediným vlastníkem je Andrej Babiš, který bývá označován za jednoho z nejvlivnějších a nejbohatších podnikatelů v Česku. Výše finanční podpory ani celkové náklady turné nebyly oznámeny.
"Gott je legenda, nezmar plný energie, plný elánu bez ohledu na věk, zaslouží si obdiv," řekl ČTK Babiš.
Babiš loni založil protikorupční hnutí ANO 2011 a chce se s ním zúčastnit parlamentních voleb. "Smlouva je uzavřena s akciovou společností Agrofert, nikoliv s panem Babišem, a jejím obsahem je reklamní prezentace této společnosti. Společnost Agrofert si nakoupila reklamní prostor spojený s turné, to je vše,“ sdělili ČTK Jaroslava Herzerů a Jan Adam z managementu Karla Gotta.
Turné po 16 městech v České republice i na Slovensku vyvrcholí 8. prosince předvánočním koncertem v pražské O2 areně.
Agrofert je jedničkou tuzemského zemědělsko-potravinářského sektoru. Konsolidovaný zisk skupiny vzrostl meziročně téměř o polovinu na 8,7 miliardy korun. Konsolidované tržby se zvýšily na 117,6 miliardy Kč. Babiše loni americký časopis Forbes na svém žebříčku miliardářů zařadil na 937. místo s odhadovaným majetkem jedné miliardy dolarů (asi 20,7 miliardy Kč). Nedávno se zařadil také mezi přední české vydavatele, když na trh vstoupil s týdeníky 5+2 dny.
-čtk-
Televize Óčko dostala jako jediná televize v České republice práva k odvysílání jedinečného olympijského projektu Move to the Beat společnosti Coca-Cola, který má za cíl inspirovat mládež celého světa, aby poznala olympijské hry a sportovce i z jiné stránky.
„Pokud mají mladí něco skutečně rádi, pak je to hudba,“ říká Daniela Paličková, PR manažerka společnosti Coca-Cola v České republice. „Kampaň Coca-Coly Move to the Beat přináší aktivní propojení hudby, sportu a léta. Olympijské hry, které podporujeme již 84 let, chceme poprvé opravdu přiblížit hlavně mladým lidem.“
Projekt Move to the Beat se na obrazovce Óčka představí ve dvou rovinách. První z nich je odvysílání seriálu o vzniku Coca-Cola olympijské hymny, který poběží do 29. července. Hymnu na objednávku složil britský DJ, skladatel a držitel Grammy Mark Ronson, který v ní využil zvuky sportovních výkonů pěti mladých nadějných sportovců z různých částí světa, které pak smíchal s hudebním podkladem.
Druhou částí projektu Move to the Beat je vysílání Coca-Cola Beat TV – třiceti minutové aktuální zpravodajství přímo z Londýna, které se poprvé na obrazovce objeví 30. července ve 22 hod. Připraveny budou rozhovory se sportovci, celebritami a horké novinky ze zákulisí olympijských her.
„Jsme rádi, že si z nabídky českých televizí Coca-Cola vybrala právě Óčko. V řadě jiných zemí ho totiž budou vysílat "velké" plnoformátové televize. Věříme, že rozhodnutí Coca-Coly je motivováno hudebně-lifestylovým profilem Óčka i změnami, které na naší stanici aktuálně probíhají,“ říká generální ředitel Óčka Štěpán Wolde.
-kch-
Od začátku července využívá společnost Kooperativa outdoor k netradiční navigaci ke svému novému sídlu. Tímto způsobem chce Pražanům poskytnout informace o tom, že se přestěhovala do nového reprezentativního sídla.
V okolí budovy umístila 22 exekucí na 9 ploch, u kterých předpokládá dlouhodobé využití.
Kreativně kampaň připravila agentura Kaspen/Jung von Matt, nákup mediálního prostoru zajistila agentura Starcom.
-kch-
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila společnosti Šlágr TV licenci k provozování televizního vysílání šířeného prostřednictvím družice na 12 let pro program Šlágr TV. „Šlágr TV je originální, teleshoppingový program s akcentem na hudbu a zábavné žánry,“ stojí v licenčních podmínkách. Šlágr TV má vysílat 24 hodin denně v Česku a na Slovensku.
„Šlágr TV je projekt vydavatelství Česká Muzika. Jsme první televize, která hraje písničky, které máte rádi: lidovky, dechovky, harmoniky, trampské a osvědčené šlágry," představuje svůj projekt Šlágr TV.
-mav-
Asociace.BIZ připravila na poslední červencový den třetí konferenci ze speciálního seriálu La Degustation Online. Tematický večer, který bude spojovat prezentace a diskuse o digitálních médiích, networking a ochutnávku jídla, se bude tentokrát věnovat využití videa v online projektech. Večer nese název „Budoucnost internetu aneb video stokrát jinak“.
Organizátoři se chtějí zaměřit na konkrétní ukázky a diváci si budou moci poprvé vyslechnout tři úvodní prezentace. O ty se postarají Jiří Langpaul z Dawson GINGER, Lucie Marková z Fashionspace.TV a Jan Procházka z Flamesite. V následné panelové diskusi je doplní Pavel Lopolo Jirák, Michal Nydrle a Tomáš Zajíček. Průvodcem a moderátorem večera bude Tomáš Jindříšek z agentury Dark Side.
Třetí tematický večer spojený s ochutnávkou řecké kuchyně je naplánován na úterý 31.7. od 18:00, zájemci se mohou registrovat na stránkách www.ladegustationonline.cz.
-mav-
Nová olympijská kolekce Pilsner Urquell zahrnuje lahve, plechovky, obalové fólie, papírové krabice i kartony na lahve, včetně pěti různých návrhů na keramické podtácky. Autorem kolekce je student pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové VŠUP Tomáš Cikán.
Stěžejní motiv designovaných výrobků Pilsner Urquell tvoří části olympijských kruhů různě silné a skládané přes sebe. „Práce s abstraktními motivy obecně je pro mě strašně zajímavá v tom, že nabízí svobodu výrazu. Design je umění, které hlavně slouží svému účelu, a já chci, aby lidé za kompozicí křivek ihned viděli všechen ten pohyb, napětí, vítězství, a třeba i přemýšleli i o samotné podstatě olympismu,“ přibližuje tvůrčí proces autor kolekce, který se grafickému designu profesně věnuje téměř deset let.
Značka Pilsner Urquell, generální partner Českého olympijského týmu, dlouhodobě vyznává olympijské hodnoty. Ty připomíná i symbolická olympijská smlouva, kterou nedávno Pilsner Urquell podepsal a zároveň vyzval své fanoušky, aby se podpisem k podpoře dnes tolik důležitých hodnot připojili na webových stránkách. Za každý podpis na této smlouvě věnuje značka jednu korunu do fondu Dany a Emila Zátopkových.
-kch-
Švédská společnost Modern Times Group (MTG), která v České republice vlastní televizi Prima a další stanice, vytvořila ve druhém čtvrtletí čistý zisk 454 milionů švédských korun (SEK; asi 1,35 miliardy Kč). To je proti stejnému období loni pokles o více než pět procent. Čisté tržby klesly o necelé procento a dosáhly 3,52 miliardy SEK (asi 10,5 miliardy Kč). Česká republika tak patří k zemím s nejlepší výkonností v rámci východní Evropy. "V roce 2012 jsme opět rozšířili programovou nabídku, přidali nebo rozšířili jsme klíčová vysílací práva hollywoodských studií a sportovních programů. Zprovoznili jsme i několik nových programů SD a HD," poznamenal k výsledkům generální ředitel MTG Hans-Holger Albrecht.
MTG výsledky hospodaření za jednotlivé země neuvádí, Česká republika patří do skupiny, kde jsou ještě pobaltské země a Bulharsko. Celé skupině ve druhém čtvrtletí klesly čisté tržby o necelá tři procenta na zhruba 516 milionů SEK (asi 1,5 miliardy Kč), provozní zisk ale o osm procent vzrostl a činil 103 milionů SEK (asi 306,7 milionu Kč). "Naše satelitní platformy v devíti zemích pokračují v růstu, stejně jako divize velkoobchodu, virtuálního operátora a on-line placené televize," řekl Albrecht. MTG podle něj investuje jak do programů, tak do platformy on-line placených televizních služeb Viaplay.
Albrech přiznal, že MTG krátkodobě ztratila podíl na reklamním trhu ve Švédsku a Norsku, což je podle něj výsledek poklesu na sledovanosti. Ve druhém čtvrtletí se totiž konalo více sportovních událostí, které vysílaly konkurenční televize.
MTG je globální společností, která provozuje televize v severní, střední a východní Evropě, dále v několika zemích Afriky a ve Spojených státech. Část jsou volně šířené kanály, část placené. V České republice má MTG stanice Prima Family, Prima Cool a Prima Love, a dále placené kanály Explorer, History a Nature. Hlavním konkurentem MTG na českém trhu je televize Nova, kterou vlastní americká společnost Central European Media Enterprises (CME).
-čtk-
Rok 2011 byl pro internetové trhy střední a východní Evropy velice úspěšný. Vyplývá to ze zprávy „Do you CEE?“ výzkumné agentury Gemius, která zkoumala situaci v 15 zemích regionu CEE.
Celkový počet uživatelů internetu se v regionu CEE meziročně zvýšil o 9,2%, tedy o více než 12 milionů nových uživatelů internetu. V roce 2011 dosáhl počet uživatelů internetu téměř 143,5 milionu a online populace rostly téměř ve všech analyzovaných státech. V důsledku toho rostly také výdaje na online reklamu, a to o třetinu v porovnání s rokem 2010. Česká republika obsadila v žebříčku států s nejvyššími výdaji na online reklamu třetí místo s celkovou sumou investic do internetové reklamy 268,9 milionu EUR.
Nejvíce internetových uživatelů mělo v roce 2011 ve střední a východní Evropě Rusko, kde žije 38,3% online populace regionu CEE. Meziroční nárůst internetové populace zde dosáhl 11,7% a Rusko tak obsadilo třetí místo v žebříčku nejrychleji rostoucích online populací regionu. Největší růst online populace byl zaznamenán na nejméně vyspělých trzích CEE, v Bělorusku a na Ukrajině. V prosinci 2011 dosáhla ukrajinská online populace 13,5 milionu uživatelů (meziroční nárůst o 19,1%) a běloruská 4,1 milionu (meziroční nárůst o 20,2%).
Online populace v regionu CEE a Turecku
Zdroj: Gemius, gemiusAudience, NetMonitor – SPIR – Mediaresearch & Gemius, AIMmonitor – IAB Slovakia – Mediaresearch & Gemius
Na některých trzích regionu (například v Bělorusku, Polsku, Rusku a na Ukrajině) probíhal souboj mezi mezinárodním gigantem Facebookem a silnými lokálními sociálními sítěmi. Uživatelé internetu v regionu CEE začali také více využívat mobilní internet, smartphony a tablety. Významně se rozvíjel trh e-commerce, obzvlášť oblast hromadného nakupování, která zažila výrazný růst v celém regionu.
Výrazné zvýšení počtu uživatelů internetu neuniklo pozornosti obchodníků a celkový objem výdajů do online reklamy ve střední a východní Evropě zaznamenal více než 30% meziroční nárůst. Největší investice do online reklamy byly zaznamenány na ruském trhu (1,12 miliardy EUR). Na dalších pozicích se umístily: Polsko (439 milionů EUR), Turecko (360 milionů EUR) a Česká republika (268,9 milionu EUR). Největší meziroční růst výdajů na online reklamu byl v roce 2011 zaznamenán na Ukrajině (59%), v Rusku (56%), Chorvatsku (39,8%), Slovinsku (31,1%) a na Slovensku (29,9%); (zdroj: IAB AdEx 2010, 2011. European Online Advertising Expenditure; Ukrajina: Ad Coalition net).
-kch-