Autor textu MediaGuru
Německý vydavatelský gigant Axel Springer chce podle neoficiálních
informací opustit ruský trh.
Německé vydavatelství Axel Springer AG hledá podle ruského deníku Izvěstija kupce pro své aktivity v Rusku. Na tamějším trhu vydává několik magazínů, mezi nimi např. Forbes, společenský OK! nebo poznávací GEO. Axel Springer chce údajně magazíny prodat jako balík, nikoli samostatně. Firma se k informacím deníku odmítla vyjádřit s tím, že spekulace nekomentuje.
Není to však poprvé, kdy se informace o případném prodeji ruských magazínů vydávaných Axel Springer objevuje. O prodeji časopisů Axel Springer se mluvilo už před šesti lety, tehdy se ale spekulovalo spíše o možnosti, že by Axel Springer vyměnil část podílu za podíl v jiném ruském vydavatelství.
Axel Springer vstoupil do Ruska v roce 2003, o šest let později přebíral od německého Gruner+Jahr magazíny GEO a Gala. Společnost Gruner+Jahr se z Ruska zcela stáhla poté, co na velkém trhu nezískala očekávaný podíl.
Je otázkou, nakolik rozhodnutí odejít z Ruska může být součástí širší strategie Axel Springer koncentrovat se jen na vybrané trhy. V Česku je Axel Springer přítomný přes společný podnik se švýcarskou společností Ringier, který vznikl před třemi lety v několika zemích střední a východní Evropy.
Právě o budoucnosti Ringier Axel Springer na českém trhu se letos intenzivně spekuluje. Zájem o vydavatele největšího tuzemského deníku Blesk měl projevit podnikatel Andrej Babiš, ten to však nepotvrdil. Aktuální neoficiální informace o případné změně vlastníka nejsou jednoznačné, oba subjekty se k situaci oficiálně nevyjadřují.
-mav-
Autor textu MediaGuru
Jarní vydání nákupní akce Dny Marianne proběhne od 17. do 20. dubna a zapojí stovky obchodů po celém Česku.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže začal posuzovat odkup 50 procent
mediální skupiny Mafra společností Tymeprax Pavla Tykače. Zbylou polovinu
si ponechá dosavadní vlastník, skupina Kaprain podnikatele Karla Pražáka.
Přestože současná média procházejí díky technologickému vývoji rychlou
proměnou, základem jejich úspěchu stále zůstává kvalitní obsah. Shodly
se na tom mediální manažerky na konferenci TOP ženy Česka.