CBA plánuje teplé pulty s občerstvením a toalety
Družstvo CBA plánuje zavádět na některých prodejnách teplé pulty
s občerstvením a toalety. V jiných menších prodejnách naopak bude
obslužné pulty rušit.
Maloobchodní Družstvo CBA CZ, které provozuje více než 1000 prodejen spíše v menších městech a vesnicích přichází se změnami. Menší prodejny potravin (s obratem nad 1 mil. Kč) se stále snaží sázet na čerstvost a zakládají si na obslužných pultech. Ty nyní chce družstvo rozšiřovat o zónu občerstvení přímo na prodejně, u které budou také toalety. „Zatím máme nový teplý obslužný pult na prodejně CBA ve Smiřicích, WC zatím ne. Tuto novinku pak v příštím roce plánujeme i na nové prodejny provozovatele Folget. Dále také na prodejnách v Hradci Králové a v Konici,“ doplňuje k plánům Roman Mazák.
V případě velkých prodejen pomáhá právě obslužný pult dále navyšovat jejich obrat. Funguje totiž nejen jako doplněk ostatního zboží, lidé ho zároveň využívají i namísto řezníka. Síť chce proto možnosti obslužného pultu využít k dalšímu rozšíření. Ve všech nových prodejnách, které plánuje, již počítá u obslužného pultu s rozšířením i o takzvaný teplý pult, který bude jeho součástí. Kromě sýrů a uzenin tam budou nakupujícím k dispozici teplá hotová jídla, minutky či sendviče, včetně malého posezení. „Budou se tak moci občerstvit či posilnit přímo na prodejně, poblíž budou pro poskytnutí maximálního servisu také toalety,“ dodává Roman Mazák.
Naopak na některých úplně malých prodejnách se obslužné pulty z důvodu příliš vysokých nákladů ruší. „Potřebovali jsme snížit náklady těchto prodejen, v opačném případě by to mohlo znamenat jejich zánik, a tedy další snižování potravinové obslužnosti venkova. Zvolili jsme proto tuto cestu a upřednostnili balenou uzeninu. Tržby se prakticky nezměnily, náklady se však výrazně snížily a prodejny tak fungují dále,“ řekl Mazák.
Fungování obslužného pultu podle něj znamená zpravidla vyčlenění zvláštní pracovní síly, která se o tento úsek stará. Do nákladů je pak nutné zahrnout i samotné fungování pultu a jeho vybavení. Pokud se navíc čerstvý výrobek neprodá včas, pro prodejnu to znamená další ztráty. Družstvo CBA CZ je sdružení velkoobchodů a maloobchodních jednotek a produkuje obrat více než 3 mld. Kč.
-zue-
# retail # maloobchod # CBA CZ
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Peče celá země vybrala 16 milionů, speciál byl nejsledovanější od roku 1999
Velikonoční benefiční speciál pořadu Peče celá země, který v pondělí vysílala Česká televize na svém hlavním programu ČT1, letos přispěl sbírce Pomozte dětem částkou 15,7 milionu Kč. Jde o rekordní výsledek spojený s tímto formátem. Pořad sledovalo 792 tisíc diváků starších 15 let při podílu na publiku 22,6 %, celkový zásah dosáhl 1,2 milionu diváků. Podle České televize šlo o nejvyšší sledovanost benefičního speciálu od jeho premiéry v roce 1999. Do letošního velikonočního dílu se zapojily osobnosti jako Richard Genzer, Daniela Brzobohatá, Karel Kovář, Pokáč, Pavla Tomicová nebo Zuzana Zlatohlávková. Projekt Pomozte dětem, který společně organizují Nadace rozvoje občanské společnosti a Česká televize, dlouhodobě podporuje ohrožené a znevýhodněné děti. Vybrané prostředky směřují například na kompenzační pomůcky, odbornou péči nebo vzdělávací a volnočasové aktivity.
Nová kampaň MOL cílí na mladé vědce, sportovce a umělce
Série videí a vizuálů ukazuje, s jakým nasazením se mladí vědci
věnují tomu, co je baví.
Velikonoční pondělní jedničkou byl seriál Odznak Vysočina
Nejsledovanějším pořadem velikonočního pondělí byla po 20. hodině
kriminálka Odznak Vysočina s více než milionem diváků starších 15 let.
Následoval charitativní díl pořadu Peče celá země, který měl zároveň
nejvyšší sledovanost v 15–54.