Autor textu MediaGuru
Seznam.cz vytváří investigativní tým, do jeho čela se postaví Janek
Kroupa.
Seznam.cz připravuje v rámci svého zpravodajství nový tým investigativních novinářů, který povede Janek Kroupa. Na konferenci Czech Internet Forum (CIF) to uvedl ředitel divize Zpravodajství a rádií Seznam.cz Jakub Unger.
„Vybudujeme samostatnou redakci investigativních novinářů. Příchod Janka Kroupy očekáváme už brzy a naplňuje mě to vidinou, že budování zpravodajství na Seznamu může být dál zajímavé," přiblížil posluchačům Unger, který na konferenci popsal tříletou etapu budování vlastního zpravodajského obsahu.
Seznam.cz vedle redakce investigativců připravuje také novou podobu webu Seznam Zprávy. Ambice webu zůstává stejná, a tou je podle Ungera nabízet kvalitní zpravodajství. Seznam chce dále na poli zpravodajství rozvíjet i audio obsah a multimediální obsah.
Vedle internetového zpravodajství a Televize Seznam disponuje také rádiovými stanicemi Expres a Classic Praha.
Do redakce Seznam Zpráv také míří některé nové tváře. Jsou mezi nimi podle Ungera mj. Jiří Pšenička, Tomáš Pergler, Petr Kubica nebo Jan Lipold (pro Seznam Zprávy připravuje názorovou rubriku). Další oznámené personální změny najdete zde.
Janek Kroupa je v současnosti investigativní reportér Radiožurnálu. Pracoval v TV Nova (pro tu pro letošní podzimní sezónu připravil pořad Příběhy českých zločinů), spolupracuje i s Českou televizí. Získal cenu Elsa, Novinářskou křepelku a cenu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky za válečné reportáže.
-mav-
Autor textu MediaGuru
Jednatelem společnosti Impression Media se stal Jan Dosoudil. Zaujal post,
který zastával Viet Hung Nguyen, který ze svých pozic ve skupině FTV Prima
v červnu odešel.
Martina Krátká odchází po osmi letech z vydavatelství BurdaMedia Extra,
kde posledních šest let zastávala pozici obchodní ředitelky. Společnost
zatím jejího nástupce nebo nástupkyni neoznámila.
Mediální společnost Mafra zvýšila v roce 2025 svůj hospodářský
výsledek, a to především díky prodejům podílů ve společnostech
Ticketportal a Acomware a také snížením nákladů díky ukončené
restrukturalizaci.