Agentury pro průzkum trhu si budou kontrolovat výzkumy

pondělí, 04. dubna 2011, 18:44 Aktuality MediaGuru

Agentury pro průzkum trhu a veřejného mínění, které jsou členy oborového sdružení SIMAR, si budou kontrolovat svoje výzkumné projekty. Projekt bude zahájen v květnu. Ke zkvalitnění služeb a kontrolám výzkumů v závěru loňského roku agentury vyzvalo několik velkých firem, které patří mezi hlavní zadavatele průzkumů tuzemského trhu.

"Předmětem kontrol bude především sběr dat v souvislosti s platnými standardy sdružení SIMAR. Kontroly by měly začít probíhat od května letošního roku, s tím že letošní rok bude zkušební a naostro budou fungovat od roku příštího," sdělila předsedkyně sdružení SIMAR Eva Veisová.

Zástupci agentur se podle Veisové dohodli, že náhodné kontroly minimálně jednou ročně čekají každého ze členů sdružení a každý rok bude provedena opakovaná kontrola u náhodně vybrané agentury. "Jejich cílem je odlišení kvalitních agentur, které dbají na dodržování všeobecně platných standardů, od ostatních, které tyto standardy nedodržují, a kazí tím pověst oboru mezi zákazníky i veřejností," uvedlo sdružení SIMAR.

-čtk-