TV Óčko bude od 1. června ve všech chytrých telefonech

středa, 25. května 2011, 08:41 Aktuality MediaGuru

Hudební televizní stanice Óčko, rozšiřuje aplikaci živého streamu do všech chytrých telefonů a televizí Samsung. Po ročním fungování streamu pro iPhony, který si stáhlo více jak 43 000 majitelů iPhonů, nyní spouští aplikaci také pro ostatní „chytré“ telefony – iPhone, Android nebo Symbian a televize Samsung SMART TV. Majitelé těchto telefonů a televizí nyní mohou sledovat živé vysílání Óčka bez omezení a  zdarma. Velkých změn se dočkal grafický vzhled aplikací, který je nyní na všech zařízeních stejný. 

Termín spuštění aplikace je naplánován na 1.6.2011. Prvních 14 dní po uvedení do provozu bude Android verze exkluzivně dostupná pouze pro Samsung Apps, po té bude volně k dispozici pro všechny ostatní telefony.

 „K dispozici bude 6 druhů kvality dle rychlosti internetu, elektronický program a v budoucnu i video archív doplněný o redakční obsah webu ww.ocko.tv“, říká šéf techniky Óčka Lukáš Hnilička. Záměrem Óčka je pokořit počet uživatelů ČT se streamem  do aplikací ČT24 a ČT4 Sport. „Bude to takový souboj Davida s Goliášem, ale jsem přesvědčen, že nová média ve spojení s naším typem televize jsou pro diváky mnohem zajímavější,“ dodává Hnilička.

 -mav-