Viacom žaluje Cablevision za šíření svého obsah na iPadech

pátek, 24. června 2011, 07:00 Aktuality MediaGuru

Americký mediální koncern Viacom, který vlastní hudební televizi MTV nebo filmová studia Paramount Pictures, podal žalobu na jinou americkou společnost Cablevision Systems. Firmě se nelíbí, že Cablevision umožňuje sledovat její programový obsah na přístrojích jako je iPad. Podle Viacomu nemá Cablevision k takovému šíření obsahu souhlas a musí s těmito aktivitami přestat.

Viacom podal žalobu u federálního soudu na Manhattanu, a to jen jeden den po tom, co se ukázalo, že se s další americkou společností Time Warner Cable snaží urovnat podobný spor. V něm jde o to, zda mají kabelové firmy právo šířit programový obsah přes iPady a další zařízení, která fungují na stejné bázi.

Soudce obvodního soudu na Manhattanu Leonard Sand ve sporu mezi Viacomem a Time Warner prozatím schválil dohodu o zastavení dalších právních kroků. Firmy se tak nyní pokusí vzájemné spory vyřešit nejprve mimosoudně. Mluvčí ani jedné z firem nechtěli průběh sporu komentovat. Kabelové podniky jako je Time Warner Cable chtějí, aby měli jejich klienti možnost sledovat televizní programy i na zařízeních jako je iPad a další. Viacom ale tvrdí, že takové využití programového obsahu znamená porušení dodavatelské smlouvy.

Názor společnosti Time Warner Cable se však nezamlouvá ani některým dalším společnostem, například News Corporation či Discovery Communications. Spor mezi Viacomem a Time Warner se vyostřil po tom, co Time Warner v polovině března uvedl na trh televizní aplikaci TWCable, která je určená právě pro iPady.

-čtk-