CME dokončila akvizici Bontonfilmu

pátek, 01. července 2011, 09:47 Aktuality MediaGuru

Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME) dokončila akvizici distribuční společnosti Bontonfilm. CME firmu kupuje od společnosti Bancroft Private Equity a soukromých investorů. Zaplatí asi 12,5 milionu dolarů (zhruba 211 milionů Kč), a ve firmě tak získá stoprocentní podíl. Bontonfilm se zabývá distribucí filmů v České republice a na Slovensku.

CME, která v České republice vlastní televizi Nova a další stanice, o transakci původně informovala už na konci března. Návrh převzetí ale začal v květnu zkoumat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). V oblasti distribuce digitálních a televizních práv má Bontonfilm vedoucí postavení na obou trzích, tedy v ČR i na Slovensku.

Základní cena za Bontonfilm činí 11 milionů dolarů, druhá složka ceny prozatím nebyla vyčíslena, ale CME odhaduje, že bude činit maximálně 1,5 milionu dolarů. Prodejcům by mohla být poukázána letos v prosinci. Výše druhé složky kupní ceny bude záviset na provozních výsledcích, jichž firma dosáhla v loňském roce, a na splnění dalších podmínek.

CME působí v oblasti médií a zábavy v šesti zemích střední a východní Evropy. Televizní stanice má v Bulharsku (bTV, bTV Cinema, bTV Comedy, Pro.bg a Ring.bg), Chorvatsku (Nova TV), Česku (TV Nova, Nova Cinema, Nova Sport a MTV Czech), Rumunsku (PRO TV, PRO TV International, Acasa, PRO Cinema, Sport.ro a MTV Romania), na Slovensku (TV Markíza a Doma) a ve Slovinsku (POP TV, Kanal A a POP Brio).

Bontonfilm v kinech exkluzivně zastupuje tradiční hollywoodská studia 20th Century Fox, Paramount, Universal a DreamWorks. Uvádí také filmy z dílny menších studií a nezávislých producentů a soustředí se na spolupráci s českými producenty. Na DVD a blu-ray discích Bontonfilm vydává snímky velkých hollywoodských studií.

Akcie CME se obchodují na americkém trhu Nasdaq a na Burze cenných papírů Praha. Krátce po poledni byl jejich kurz v Praze mírně nad hranicí 336 Kč a vykazoval asi půlprocentní pokles.

-čtk-