Nová řada seriálu Dallas zřejmě míří opět na obrazovky

pondělí, 11. července 2011, 15:12 Aktuality MediaGuru

Nové zpracování klasického seriálu Dallas se zřejmě příští léto objeví na televizních obrazovkách ve Spojených státech. Podle agentury AP o tom informovala televize TNT. Seriál se prvně vysílal v 80. letech. Jednotlivé epizody sledovaly i desítky milionů diváků. Děj nové desetidílné řady se soustředí na neshody mezi potomky petrolejářské rodiny Ewingů ohledně dalšího směřování dynastie. V seriálu se objeví původní protagonisté i nové tváře.

Arogantního ropného magnáta J.R. Ewinga zvaného Džejár si opět zahraje veterán Dallasu Larry Hagman, jeho manželku Sue Ellen ztvární Linda Grayová. V roli Džejárova mladšího bratra Bobbyho se na obrazovky vrátí Patrick Duffy.

Hvězda Zoufalých manželek Josh Henderson si podle serveru BBC zahraje Džejárova syna Johna Rosse. Hendersonův herecký kolega ze Zoufalých manželek Jesse Metcalfe ztvární roli Bobbyho syna Christophera. V seriálu se objeví také Jordana Brewterová známá z akčního filmu Rychlí a zběsilí, která se jako Elena dostane do milostného trojúhelníku s mladými Ewingy.

Seriál, kde centrem děje byly spory dvou texaských petrolejářských rodin, v letech 1978-1991 vysílala televize CBS. V roce 1980 si televizi naladilo 83 milionů diváků, aby zjistili, "kdo střelil Džejára" v jedné z nejdramatičtějších dějových linií.

-čtk-