Rada ČT vyhlásila výběrové řízení na Janečkova nástupce

čtvrtek, 14. července 2011, 13:47 Aktuality MediaGuru

Rada České televize dnes vyhlásila výběrové řízení na generálního ředitele veřejnoprávní televize. Radní by nástupce odstupujícího Jiřího Janečka chtěli zvolit 21. září. Své přihlášky mohou kandidáti odevzdat v pondělí 22. srpna na sekretariát Rady ČT. ČTK to dnes sdělila Rada ČT.

Mezi požadavky na nového generálního ředitele Rada ČT stanovila například vysokoškolské vzdělání, občanskou bezúhonnost či manažerské dovednosti.

Janeček oznámil svou rezignaci k 31. srpnu, jako důvod uvedl svůj zdravotní stav. Vzhledem k tomu, že se objevily pochybnosti, zda skutečně funkci opustí, svůj rezignační dopis uložil u advokáta. V mezidobí mezi rezignací Janečka a zvolením nového ředitele by měl televizi řídit statutární zástupce a vedoucí kanceláře generálního ředitele Vladimír Karmazín.

Případní kandidáti na nového ředitele nejsou doposud známí. Svou připravenost kandidovat na šéfa ČT nicméně oznámil například bývalý generální ředitel TV Nova Petr Dvořák. Podle serveru Strategie se chce přihlásit i výkonný ředitel hudební TV Óčko Hynek Chudárek. Spekuluje se také o tom, že by na funkci mohl kandidovat výkonný ředitel oddělení nových médií v ČT Milan Fridrich, ten to ale popřel.

-čtk-