Regionální deníky uvedly novou aplikaci pro iPhone

pátek, 01. července 2011, 15:54 Aktuality MediaGuru

Mediální dům Vlatva-Labe-Press uvedl od 1. července na trh novou aplikaci pro iPhone, na jejímž obsahu se podílí všech jedenasedmdesát regionálních Deníků. Aplikace je zdarma ke stažení v internetovém obchodě Apple App Store, financována bude inzercí. Vydavatelství o jejím zpoplatnění neuvažuje.

„V loňském roce jsme byli prvním vydavatelstvím v ČR se speciálně vytvořenou aplikací pro iPhone. Uživatelé od nás ale právem očekávají podrobné informace ze svého okolí a kraje,“ říká  předsedkyně představenstva a generální ředitelka  Jitka Bosáková.

Podle člena představenstva VLP Robert Vukelića, který je zodpovědný za multimediální rozvoj, si uživatel může nastavit preferovaný regionální Deník, k němuž se dostane „na jeden klik.“

Dodavatelem aplikace je společnost Newslab.cz, která dodala aplikace na telefony iPhone a tablet iPad mj. časopisu Týden, ČTK nebo Lidovým novinám.

„Regionální deníky disponují obrovským množstvím informací, proto jsme vytvořili netradiční navigaci, aby aplikace zůstala přehledná, intuitivní, jednoduchá,“ říká ředitel Newslab. cz Matěj Hušek.

Uživatelé se mohou také aktivně podílet na obsahu  - prostřednictvím aplikace mohou zasílat fotografie ze zajímavých událostí do uživatelské fotogalerie a mají i šanci, aby jejich snímek byl otištěn v printové verzi daného regionálního Deníku. K dalším funkcionalitám patří i zpravodajství o počasí.

-mav-