Sazku bude propagovat Jágr, Tipsport Mareš

sobota, 02. července 2011, 22:57 Aktuality MediaGuru

Loterijní společnost Sazka bude propagovat hokejista Jaromír Jágr. Informovala o tom mluvčí Sazky Lenka Tichá. Jágra společnost Sazka ke spolupráci získala krátce poté, co konkurenční firma Tipsport začala před blížícím se zahájením vlastní číselné loterie v reklamě používat tvář moderátora Leoše Mareše.

"Sazka vstupuje do nové životní etapy s novou tváří v čele marketingové kampaně. Hvězdnou loterijní společnost si nyní lidé začnou spojovat s hvězdným hokejistou. K sázení je bude už za několik dní zvát několikanásobný mistr světa, držitel Stanley cupu a olympijský vítěz Jaromír Jágr," uvedla Tichá. Další podrobnosti o spolupráci s Jágrem včetně finančních podmínek společnost Sazka nezveřejnila.

Tipsport spustí 11. července vlastní číselnou loterii. Tváří její reklamní kampaně se stal moderátor Mareš, který od loňského podzimu spolupracoval se Sazkou. Sazka je ale od konce března v úpadku a Mareš přihlásil pohledávku vůči této loterijní firmě v hodnotě zhruba 1,2 milionu korun.

Tým insolvenčního správce Sazky Josefa Cupky opět rozjíždí činnost Sazky a nyní očekává nárůst tržeb firmy, které v době vyhlášení konkurzu na přelomu května a června klesly na historické minimum. Proto například na září chystá spuštění nové verze rychlé hry Nové Keno. Počátkem října by měla Sazka začít prodávat stírací losy s názvem Pat a Mat.

Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením úvěru na výstavbu pražské haly O2 arena. Akcionáři Sazky jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu.

-čtk-