ČT1 odvysílá poprvé interaktivní Souboj seriálů 5. listopadu

čtvrtek, 29. září 2011, 07:15 Aktuality MediaGuru

Pořad Souboj seriálů, ve kterém budou diváci rozhodovat o tom, jaký seriál Česká televize natočí, uvede ČT1 v sobotu 5. listopadu od 20:00.

"Poprvé dáváme šanci divákům zvolit si seriál, který bude poté na obrazovce odvysílán. Nabídku tvoří šest pilotních dílů seriálů třech různých žánrů. Jedná se o rodinný seriál, sitcom a detektivku," řekl autor námětu Souboje seriálů Jan Potměšil. 

Po úvodním zahajovacím večeru, kde budou představena pravidla a také vzpomenuty slavné seriály minulosti, následují tři slavnostní večery, takzvaná semifinálová kola, kde se o přízeň diváků utkají pilotní díly vždy dvou televizních seriálů. Z každého semifinálového večera vzejde jeden finalista, který se účastní takzvaného Velkého finále. To se bude vysílat v sobotu 3. prosince a diváci v něm rozhodnou o absolutním vítězi Souboje seriálů. Vítězný seriál bude mít třináct dílů a Česká televize ho v příštím roce natočí.  

Poradním hlasem pro výběr seriálů bude odborná porota, ve které zasednou Halina Pawlowská, František Ringo Čech a Ivo Šmoldas. Každým večerem bude diváky provázet moderátorka Tereza Kostková.

-čtk-