Extra Publishing nebude samostatně vydávat PC rady

pátek, 02. září 2011, 09:41 Aktuality MediaGuru

Vydavatelství Extra Publishing se rozhodlo ukončit samostatné vydávání časopisu PC rady. Poslední vydání v trafikách a u předplatitelů je současné 9/2011. Následujícím vydáním se magazín PC rady slučuje s dalším naším měsíčníkem Extra PC.

„Rozhodnutí ukončit samostatné vydávání PC rad souvisí s celkovým poklesem titulů pro počítačové začátečníky – prodaných nákladů i inzertních objemů,“ zdůvodňuje obchodní ředitel Pavel Pospíšil.

Zároveň upozorňuje na parametry čtenosti, které historii titulu provázely a výsledky z výzkumu Media projekt, které považuje za nesmyslné. „Od roku 2010 jsme časopis přejmenovali z původního Nejlepší PC rady a návody na kratší a srozumitelnější PC rady. V roce 2011 jsme snížili periodicitu ze 17 vydání v roce na 13. Je příznačné, že i přes pokles prodaného nákladu rostla čtenost: Rekordní čtenosti prozatím PC rady dosáhly v letošním 1. pololetí: 58 tisíc, loni za stejné období 32 tisíce, předloni 36 tisíc,“ říká. A dodává: „Naopak náš starší titul o počítačích, Extra PC, který je dle auditovaných prodejů ABC ČR jasnou tržní dvojkou IT segmentu, vychází v žebříčku dle čtenosti dokonce na „první příčce“ – od konce, se čteností 27 tisíc za poslední měřené období.“

-mav-