Ve čtvrtek startují reklamní kampaně loterie Fortuny i Sazky

čtvrtek, 01. září 2011, 07:30 Aktuality MediaGuru

Ve čtvrtek 1. září startuje reklamní kampaň na loterii Loto společnosti Fortuna. Celkové letošní marketingové investice dosáhnou pěti milionů eur (120 milionů Kč). Součástí kampaně je televizní spot, který byl inspirován příběhem boxera Rockyho a zazní v něm filmová skladba z filmu Rocky I Gonna Fly Now.

Reklamní kampaň na podporu svých loterií spouštějí i konkurenční firmy. Tváří Sazky je hokejista Jaromír Jágr, loterii Tipsportu propaguje Leoš Mareš. Od čtvrtka začíná další část reklamní kampaně Sazky. Již 14 dní mohou lidé slyšet z éteru Jágrův hlas. Od čtvrtka budou jeho plakáty potkávat v metru, na zastávkách MHD, ve sběrnách Sazky a dalších místech. Od 5. září se jeho tvář objeví společně s dalšími také v televizi ve sponzorských vzkazech. Kampaň vyvrcholí 15. září, kdy Sazka nasadí do televizního vysílání klasické spoty. Mottem podzimní kampaně společnosti je "...i Tvůj sen se může splnit..".

Tipsport v tuto chvíli ještě nemá vyhodnocenu kampaň k Tipšestce. Rozhodnutí o jejím případném pokračování a další podobě padne podle mluvčího společnosti Jiřího Hadravy ve druhé půlce září.

Vedle televizního spotu nasadí Fortuna v rámci propagace Lota kampaň v tisku a venkovních médiích. Chybět nebude ani několik variant rozhlasových spotů, ve kterých opět vystupuje boxer Rocky. Ve čtvrtek se reklama objeví v televizi, rádiu, na billboardech, bigboardech a citilightech, v pátek vyjdou v tisku inzeráty. Kampaň potrvá do konce roku 2011. "V příběhu Rockyho jsme našli řadu paralel. Je to příběh boje Davida, který vyzve na souboj Goliáše - a Loterie Fortuna se chce v roli Davida ucházet o přízeň hráčů na českém loterijním trhu," uvedla marketingová ředitelka Fortuna Loterie Lenka Janouchová.

Fortuna uvedla 18. července po více než 50 letech monopolu Sazky novou loterii Loto. O týden dříve vstoupil na trh s loterií Tipšestka Tipsport. Obě firmy se pustily do konkurenčního boje se Sazkou poté, co tato největší loterijní společnost skončila koncem května v konkurzu.

-čtk-