Banky a spořitelny zvýšily investice do reklamy

středa, 23. listopadu 2011, 07:20 Aktuality MediaGuru

Banky a spořitelny letos do října zvýšily v Česku investice do reklamy meziročně o čtvrtinu na 3,1 miliardy korun. Největším zadavatelem reklamního prostoru je ČSOB, na kterou za deset letošních měsíců připadla reklama v hodnotě 435 milionů korun. Druhá byla s 385 miliony korun Komerční banka a třetí s 315 miliony korun Česká spořitelna. Vyplývá to z údajů společnosti Admosphere, která monitoruje výdaje do reklamy v ceníkových cenách. 

Inzertní prostor v největších ceníkových hodnotách byl od ledna do října využit na úvěry, celkem za 787 milionů korun. Na bankovní a spořitelní služby to bylo za 722 milionů korun, na běžné a spořicí účty za 646 milionů a na hypotéky či úvěry na bydlení za 484 milionů Kč. Ceníkové ceny reklamy jsou zpravidla vyšší než reálné ceny, protože nezohledňují množstevní slevy, bonusy a vzájemné výměnné obchody, tedy bartery. 

"Úrokové sazby hypotečních úvěrů jsou přitom nejnižší za posledních šest let, ale zájem o ně neroste. Oproti loňskému roku banky navýšily pořizovanou inzertní plochu pro hypoteční produkty téměř o polovinu," uvedl obchodní ředitel Admosphere Tomáš Hynčica, podle kterého banky a spořitelny inzertní souboj o klienty svádí hlavně v televizi a tisku. 

V žebříčku deseti největších zadavatelů v segmentu bankovní a spořitelní služby jsou letos i dvě nové banky Fio banka a Zuno Bank, které na českém trhu fungují teprve krátce. Na každou z těchto dvou bank za deset letošních měsíců připadla reklama v hodnotě přes 90 milionů korun.

-čtk-