Deníky chystají o Václavu Havlovi další mimořádná vydání

středa, 21. prosince 2011, 08:10 Aktuality MediaGuru

Celostátní deníky chystají na pátek i na Štedrý den mimořádná vydání v souvislosti s pohřbem bývalého prezidenta Václava Havla. Platí to pro Mladou frontu Dnes (MfD), Lidové noviny (LN), Hospodářské noviny (HN) i nejčtenější list - Blesk, vyplývá z informací, které ČTK získala od jednotlivých redakcí. Zatím není rozhodnuto o tom, zda v nějakém mimořádném vydání vyjde i Právo.

"Páteční číslo Blesku bude opět celé věnované osobnosti Václava Havla. V sobotu vyjde Nedělní Blesk, do kterého bude vložena mimořádná dvacetistránková příloha o Havlově státním pohřbu," řekl šéfredaktor tohoto deníku Pavel Šafr.

MfD věnuje v pátek bývalé hlavě státu speciální čtyřicetistránkovou přílohu. "V sobotu to pak bude mimořádné vydání věnující se Havlovu pohřbu, které bude mít asi 24 stran. Bude k dostání například v obchodních řetězcích nebo na benzinkách," informoval šéfredaktor listu Robert Čásenský.

Podobně by mělo vypadat páteční a sobotní mimořádné vydání Lidových novin, které navíc ve středu vydají magazín Speciál LN věnovaný na 116 stránkách životu Václava Havla. "V pátečním vydání Lidových novin budeme Havlovi věnovat celou přílohu Orientace a první sešit. V sobotu potom mimořádně vyjdou Lidové noviny věnované Havlovu pohřbu," řekl šéfredaktor LN Dalibor Balšínek.

-čtk-