Podíl v Twitteru koupil saudskoarabský princ

pondělí, 19. prosince 2011, 12:02 Aktuality MediaGuru

Saúdskoarabský princ Valíd bin Talál a jeho společnost Kingdom Holding Company koupili strategický podíl v sociální síti Twitter za 300 milionů USD (5,8 miliardy Kč). Vyplývá to z dnešního prohlášení.

Podle odhadů analytiků mohl princ investicí získat ve firmě až 3,75 procenta akcií. Společnost Kingdom dodala, že investice je výsledkem několika měsíců jednání.

"Naše investice do Twitteru potvrzuje naši schopnost rozeznat vhodné příležitosti k investicím do slibných, vysoce růstových podniků s globálním dopadem," uvedl Valíd bin Talál v prohlášení.

Sociální síť Twitter spustila veřejně svoji činnost v roce 2006 a za pouhých pět let provozu stala skutečným internetovým fenoménem. V současnosti odešlou uživatelé Twitteru na celém světě kolem 200 milionů příspěvků denně. Aukce akciových podílů firmy na počátku března letošního roku ohodnotila celý podnik na 7,7 miliardy USD.

Investoři nedočkavě čekají na primární nabídku akcií Twitteru, ten však letos v září uvedl, že na burzu nespěchá. V létě se mu podařilo získat od investorů 400 milionů USD. Twitter má nyní více než 100 milionů aktivních uživatelů, kteří se přihlásí alespoň jednou do měsíce. Větší konkurent Facebook, který je jedničkou na trhu, má více než 750 milionů uživatelů.

 -čtk-