Provozovatele pracovních portálů LMC koupí finská Alma Media

středa, 21. prosince 2011, 12:22 Aktuality MediaGuru

Finská mediální skupina Alma Media se stane novým majitelem společnosti LMC, provozovatele dvou nejvýznamnější portálů pro nábor zaměstnanců v ČR jobs.cz a prace.cz. LMC o tom dnes informovala ČTK s tím, že dnes byla uzavřena dohoda o akvizici. Detaily transakce nebudou zveřejněny. 

Akvizice je v souladu se strategií Alma Media usilovat o růst v oblasti digitálních služeb a dále rozšiřovat své mezinárodní působení. LMC, která letos očekává meziroční nárůst tržeb o 25 procent na více než 400 milionů korun, se v rámci skupiny Alma Media stane součástí divize Marketplaces (on-line služby a řešení). 

LMC byla založena prodávajícím Liborem Malým v roce 1996 a od té doby si na českém trhu drží vedoucí postavení. Vedle provozování dvou nejvýznamnějších pracovních portálů v ČR a jednoho na Slovensku (www.topjobs.sk) klientům poskytuje řešení pro správu získávání a výběru zaměstnanců LMC G2 a poradenství v personalistice a lidských zdrojích. 

LMC má přibližně 25.000 registrovaných klientů a milion registrovaných uchazečů o zaměstnání. Zaměstnává zhruba 200 lidí, převážně v Praze. Akvizice prý nebude mít žádný dopad na zaměstnance LMC, ani na značky společnosti. 

Finská Alma Media je mediální skupina, která zaměstnává asi 2800 zaměstnanců. Čisté tržby společnosti v roce 2010 dosáhly 311,4 milionu eur. Akcie Alma Media se obchodují na helsinské burze Nasdaq OMX.

-čtk-