TV přenos pohřbu Václava Havla viděly v ČR 3 miliony lidí

úterý, 27. prosince 2011, 21:59 Aktuality MediaGuru

Přímý televizní přenos z pátečního pohřbu prezidenta Václava Havla sledovalo v České republice přes tři miliony lidí starších 15 let. Na veřejnoprávní České televizi, která byla hlavním vysílatelem státního pohřbu na programech ČT1 a ČT24, jej zhlédlo bezmála 2,9 milionu diváků a například na komerční Nově se na něj dívalo skoro 340.000 lidí. Vyplývá to z údajů, které ČTK získala od televizních stanic. 

Vlastní zádušní mši sledovalo na programech ČT1 a ČT24 v průměru 1,6 milionů lidí, při podílu na publiku 60,65 procenta. 

Ve středu zprostředkovala Česká televize také přímý přenos smutečního průvodu z odsvěceného kostela svaté Anny na Pražský hrad, který sledovalo až 1,7 milionu diváků. Celý blok vysílání ČT, vyplněný vstupy moderátorů a debatou ve studiu, sledovalo na obou programech v průměru 661.000 diváků při podílu na publiku 61,23 procenta. Živý vstup z průvodu v televizi Nova zhlédlo přes 120.000 lidí, což představovalo sledovanost 9,4 procenta. 

Česká televize byla vysílatelem přímého přenosu státního pohřbu Václava Havla v rámci asociace vysílatelů Evropské vysílací unie (EBU). Záběry poskytla zdarma více než padesáti veřejnoprávním televizním stanicím, které jsou součástí EBU, a také televizi CNN, světovým agenturám a českým komerčním stanicím.

-čtk-