ČT vyhlásila výběrové řízení na šéfy tvůrčích skupin

pátek, 13. ledna 2012, 07:32 Aktuality MediaGuru

Česká televize dnes vyhlásila výběrové řízení na vedoucí tvůrčích producentských skupin. Generální ředitel ČT Petr Dvořák chce najít do konce února 13 producentských šéfů, kteří vytvoří vlastní tvůrčí skupiny. Základním požadavkem na jejich činnost je mimo jiné osobní tvůrčí i producentská zodpovědnost, otevřená spolupráce s externími produkcemi a tvůrci a aktivní dramaturgie.

"Tvůrčí producentská skupina není v organizační struktuře pevně ukotvené oddělení či úsek, ale tvůrčí projektový tým, jehož existence je vázána na vývoj konkrétního pořadu či pořadů," stojí v tiskové zprávě ČT. Přihlášky lze podávat do 9. února.

"Tendr je vypsán na 13 tematických oblastí, je ale možné, že v nějaké oblasti vznikne více než jedna skupina," řekl Dvořák. Počítá se skupinou hrané tvorby, zábavní tvorby, publicistické a dokumentární tvorby, vzdělávací tvorby, divadelní, hudební a kulturní tvorby. Tvůrčí skupiny budou podle deníku tvořit páteř vývoje a výroby televizních pořadů ČT a budou podřízeny ředitelce vývoje programu Janě Kasalové.

Systém tvůrčích skupin existoval v ČT již za vedení prvního generálního ředitele, kterým byl Ivo Mathé, poté televize přešla na redakční systém. "Vedoucí skupin by měli být tvůrčími a respektovanými osobnostmi. Počítáme s tím, že to budou převážně profesionálové, kteří v ČT již pracují. Nebude to tak, že by teď řada lidí z televize odešla a místo nich řada lidí přišla," řekla mluvčí ČT Michaela Fričová.

Uchazeči musejí předložit návrh strategie zaměření a činnosti tvůrčí producentské skupiny. Návrhy by měly obsahovat strategii skupin, navrhnout jejich personální složení, odhadnout roční náklady a připravit plán činnosti pro rok 2012/2013.

Přihlášky vyhodnotí čtyři žánrově odlišené komise do 24. února a 29. února by měli být vybraní uchazeči jmenováni.

-čtk-