Dvořák sestavil poradní kolegium, je v něm i Mathé

středa, 11. ledna 2012, 15:16 Aktuality MediaGuru

Generální ředitel České televize (ČT) Petr Dvořák sestavil své kolegium, se kterým bude diskutovat o strategii rozvoje. Jsou jimi bývalý generální ředitel ČT Ivo Mathé, její někdejší programový ředitel Jiří Pittermann, politický komentátor Jefim Fištejn, režisér Jiří Svoboda a mediální analytik Milan Šmíd. Dvořák to dnes oznámil na zasedání Rady České televize. 

Kolegium se bude setkávat měsíčně a bude projednávat základní strategické kroky týkající se rozvoje České televize, řekl Dvořák. Současně oznámil, že ČT vypíše výběrové řízení na vedoucí produkčních skupin, které se budou soustředit na tvorbu ČT. Výběrových řízení se budou moci zúčastnit i lidé, kteří v ČT nepracují. 

Zájemci se budou muset přihlásit do 9. února. Mezi požadavky, které musí splnit, je vypracování analýzy. Ta by měla obsahovat například plán činnosti na roky 2012 a 2013 včetně nákladů. Pokud budou chtít sestavit vlastní tým, budou muset jeho složení sepsat již v podkladech pro výběrové řízení. 

Na výběru vedoucích se budou podílet poradenské skupiny, mezi jejichž členy mají být i tvůrci doporučení odbornými organizacemi typu FITES či ARAS. Jména vítězů výběrových řízení budou známá na konci února. V březnu tak poběží v ČT jakýsi jejich pilotní provoz. Od dubna pak ČT plně začne fungovat v rámci nové organizační struktury. Tam patří například nové vedení, které Dvořák sestavil v průběhu uplynulých měsíců.

-čtk-