Okamura chce ukončit spolupráci s TV Barrandov

čtvrtek, 26. ledna 2012, 08:10 Aktuality MediaGuru

Okamura měl být společně s Martinou Kociánovou hlavní tváří nového diskusního pořadu Dobrý večer, Česko!. Ve středu se ale podle informací Super.cz rozhodl spolupráci s TV Barrandov ukončit,  a to k poslednímu únoru 2012. Údajně se tak rozhodl poté, co mu byl majitelem televize zakázán host pořadu, předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel.

"Ve své televizi si nepřeje údajně odboráře. V situaci, kdy není možné některá témata diskutovat a přístup na obrazovku mají či nemají jen vybrané osoby, jde o zcela jiný formát, než na jakém jsme se vzájemně dohodli," napsal svým přátelům na sociální síť Okamura. "Rozhodnutí majitele respektuji, na druhou stranu být moderátorem čehokoli, co by vědomě zkreslovalo veřejné mínění zákazem zveřejnění názorů části veřejnosti, musím odmítnout," dodal.

Podle programového ředitele TV Barrandov Janise Sidovského jde o nedorozumění. "Pro mě je to překvapení a myslím si, že je to nedorozumění. Panu Okamurovi jsme nic nezakazovali. Zmiňovaný rozhovor s panem Engelem máme v plánu odvysílat," řekl ČTK Sidovský. Podle něj by nicméně Okamuru v moderátorské dvojici s Kociánovou mohl případně nahradit například novinář Martin Fendrych.

Pořad Dobrý večer, Česko! má mít premiéru 30. ledna 2012. TV Barrandov ho na nedávné tiskové konferenci představila jako jeden z hlavních taháků jarního vysílání. Okamura byl pak představen jako nová tvář této televizní stanice.

Okamura se nedávno vzdal funkce mluvčího AČCKA a nadále působí jako čestný viceprezident asociace. Zároveň uvedl, že zvažuje aktivní účast v politice; jeho jméno by se mohlo objevit na volebních lístcích do Senátu ve Zlíně.

Vlastníkem TV Barrandov je akciová společnost Barrandov Televizní Studio. Největší podíl v ní kontroluje společnost Moravia Steel, v níž má hlavní slovo podnikatel Tomáš Chrenek.

-mav-, -čtk-