Seznam.cz chystá změnu bezplatného e-mailu

pátek, 13. ledna 2012, 10:11 Aktuality MediaGuru

Internetový portál Seznam.cz chystá změnu svého bezplatného e-mailu. Spustil testovací verzi, kterou si mohou uživatelé vyzkoušet. Ostré uvedení do provozu chystá na jaře, informovala mluvčí Irena Zatloukalová.  

Nový Seznam.cz Email je nově postavený jako javascriptová aplikace. Uživatel tedy při práci se svým e-mailem zůstává stále na jedné stránce, což minimalizuje datové přenosy. Celá práce je tak plynulejší a rychlejší. E-mail podporuje technologii HTML5 a samozřejmostí je i podpora ukládaní stavu aplikace do URL.

Upravený byl také vzhled a uživatelské prvky. Přibyla například možnost využívat štítky k označení zpráv, ukládat a měnit nastavení či skin Emailu bez nutnosti znovunačtení stránky. Nově lze také používat metodu drag and drop pro přesouvání e-mailů do složek, přiřazení štítků k e-mailům, a také pro připojení i více příloh ke zprávě.

Uživatelé, kteří si chtějí službu vyzkoušet se mohou přihlásit na firemním Sblogu a Seznam během několika dnů jejich schránku převede.

"Tvorba nového Seznam.cz Emailu trvala více než rok. Zaměřili jsme se na uživatelský zážitek a snadnost používání webmailu jako aplikace, která je díky použitým technologiím rychlejší, navíc je práce s ní příjemnější," uvedl produktový manažer Tomáš Pergler.

Seznam je se 7,5 milionu aktivních e-mailových účtů zřejmě největším tuzemským poskytovatelem bezplatné elektronické pošty. Každý den e-mail navštíví přes 1,5 milionu uživatelů.

 -čtk-