TV Metropol mění schéma, živě bude vysílat až od 13:00

pátek, 27. ledna 2012, 07:47 Aktuality MediaGuru

Pražská televize Metropol upraví od pondělí 30. ledna své vysílací schéma. Mimo jiné začne živě vysílat až od 13:00, nikoliv od 7:00 jako v současnosti. Dopolední časy tak věnuje reprízám.

Z ranního vysílání vypadne například pořad Ranní ladění, který tvořily převážně zpravodajské novinky. Ty budou nově v programu od 13:00 v pětiminutových blocích. Půlhodinovou zpravodajskou relaci bude televize nově vysílat v 15:00 a ve 20:00. 
Na odpoledne se přesunou i doposud nejsledovanější pořady televize Metropol - Supermáma a Na vrcholu. Vysílání bude obohaceno o denní magazíny tematicky zaměřené na různé oblasti. Konkrétně to budou Praha kulturní, Metropole Praha, Praha vitální, Praha v pohybu a Děti v Praze.

Obmění se moderátoři pořadu Pražení. Nově jej bude uvádět Vojtěch Lavička, který nahradí moderátora Jakuba Johánka. Pořad Lady M bude mít jednu moderátorku Báru Sedláčkovou, moderátorka Lenka Nechvátalová Lady M opouští.

TV Metropol začala vysílat ve třetím digitálním multiplexu 15. srpna 2011. Vedle pražského zpravodajství, postaveného především na aktuálních živých vstupech, uvádí specializované bloky určené nejrůznějším cílovým skupinám.

Metropol TV, která provozuje pražskou televizní stanici Metropol, vznikla na podzim roku 2010. Zakladateli společnosti byly produkční firmy 11 TV production a A-NEWS. Loni na jaře vstoupil do společnosti podnikatel Luboš Měkota, který koupil většinový podíl.

-čtk-