V médiích se z firem loni nejčastěji objevovala Sazka

středa, 25. ledna 2012, 09:17 Aktuality MediaGuru

V médiích se v uplynulém roce z firem nejčastěji objevovala loterijní společnost Sazka. Vyplývá to z roční analýzy společnosti Media Tenor, která sledovala hlavní české deníky. Sazka výrazně předčila energetický koncern ČEZ, kterému patřila první příčka v roce 2010 a loni skončil druhý. Na třetím místě byly loni České dráhy.

České deníky věnovaly Sazce mimořádnou pozornost zejména v první polovině roku poté, co v lednu byl na loterijní firmu podán insolvenční návrh. V lednu deníky o Sazce zveřejnily téměř 1000 výpovědí, polovina z nich byla negativních. Z 25 nejzmiňovanějších firem roku byla loni Sazka druhá nejčastěji kritizovaná, v absolutní četnosti první. 
"Za negativním hodnocením Sazky stojí především kontroverzní postava tehdejšího předsedy představenstva Aleše Hušáka," uvedla analytička agentury Media Tenor Lucie Hrdličková.

V podobných negativních hodnotách uzavřely rok také automobilky Saab a Toyota. Prvně jmenovaná vyhlásila bankrot, druhá se potýkala s následky zemětřesení v Japonsku a pro nedostatek součástek z japonských závodů byla nucena přerušit výrobu v Severní Americe. Pro Toyotu přesto byla uplynulá sezona příznivější než rok 2010, kdy se stala kvůli silné medializaci problémů s brzdovými pedály ve vozech Prius nejhůře hodnoceným podnikem.

Na opačné straně žebříčku hodnocení stojí česká automobilka Škoda Auto. Nejen že firma zvedala platy, ale stala se nejobdivovanější společností ČR, uvedla agentura Media Tenor.

-čtk-