Murdoch bude vydávat nový týdeník od příští neděle

pondělí, 20. února 2012, 08:14 Aktuality MediaGuru

Nový bulvární týdeník, který se bude jmenovat The Sun on Sunday, začne mediální magnát Rupert Murdoch vydávat příští neděli. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na nedělní oznámení šéfa Murdochovy společnosti News International Toma Mockridge.

The Sun on Sunday nahradí týdeník News of The World, jenž byl zrušen loni v červenci po odhaleních, že jeho redakce běžně používala nepřípustné praktiky získávání informací, včetně telefonních odposlechů.

Kvůli skandálu byly zatčeny nebo přišly o práci desítky lidí pracující pro Murdocha. 
Mockridge v e-mailu rozeslaném zaměstnancům News Corporation uvedl, že firma "dala jasně najevo své odhodlání vypořádat se s tím, co se v minulosti udělalo špatně" a že zásadně mění způsoby práce.

Odposlechová aféra propukla v roce 2007, kdy byl za odposlechy hlasových schránek členů královské rodiny odsouzen reportér News of the World Clive Goodman. Vedení Murdochovy společnosti News International tehdy zdůrazňovalo, že šlo o iniciativu jednoho reportéra.

Skandál pak zesílil loni začátkem července, kdy se ukázalo, že list News of the World nechal odposlouchávat hlasovou schránku mobilu unesené a později zavražděné dívky Milly Dowlerové. Aféra otřásla politickou a mediální scénou v Británii a vyvolala pobouření, které vedlo k uzavření News of the World.

-čtk-