Specialisté na SEO založili vlastní asociaci

úterý, 28. února 2012, 14:13 Aktuality MediaGuru

Specialisté na SEO založili vlastní oborovou Asociaci SEO (ASEO). „Jde nám zejména o popularizaci SEO, prosazování etického kodexu asociace, osvětu a v neposlední řadě také o kvalitní členskou základnu a její ochranu před poskytovateli neprofesionálních SEO služeb. Snad se nám díky této iniciativě podaří odstartovat dělení „zrn od plev“ a posunout SEO jako obor na místo, které si pro svou komplexnost určitě zaslouží,“ říká Dušan Mandát, předseda vzniklé asociace.

V současnosti má Asociace SEO tři členy - jednu fyzickou osobu a dvě právnické (ProNet Media, Počítačová pohotovost). "Jednáme s předními optimalizátory na trhu, kteří jsou záštitou kvalitních služeb," dodal pro MediaGuru.cz Dušan Mandát. 

„Je dobře, že v České republice vznikla taková iniciativa a je dobře, že za jeden z hlavních cílů si dala osvětlit široké internetové a podnikatelské veřejnosti, co vlastně SEO je, jak se pozná kvalitní dodavatel v oblasti optimalizace pro vyhledávače a naopak, na co si při výběru dávat pozor," uvedl jeden ze zakládajících členů ASEO Michal Kubíček.

Webové stránky asociace: www.aseo.cz

-mav-