Topfun Media spustila Topfun Live Pay TV

středa, 01. února 2012, 12:45 Aktuality MediaGuru

Společnost Topfun Media, kterou vlastní finanční skupina J&T, dnes spustila novou platformu Topfun Live Pay TV. Zatím nabízí pět tematických televizních kanálů, které je možné za poplatek sledovat na internetových stránkách, v hybridní televizi nebo v tabletech. Informoval o tom projektový manažer Topfun Media Erik Uxa s tím, že platforma bude v budoucnu obsahovat 30 programů. 

Zahajovací nabídka Topfun Live Pay TV obsahuje kanál Topfun TV, který přináší filmové trailery, bonusové materiály nebo filmy o filmech, dále kanál pro nejmenší diváky DuckTV, kanál CS Film/Mini s českou filmovou produkcí a kanály Filmbox a Filmbox Plus. 

"Během příštího týdne by mělo být k dispozici dalších šest kanálů, probíhají například přípravy představení kanálu Fashion TV," řekl Uxa. Internetová videopůjčovna Topfun v současnosti disponuje 1400 filmy. 

Internetovou videopůjčovnu provozuje také TV Nova. Videopůjčovna Voyo.cz momentálně nabízí pro měsíční předplatitele 400 filmů a deset seriálů. Pro jednotlivá přehrání jsou k dispozici necelé tři stovky filmů. Novou videotéku s názvem Prima Play spustí v březnu i televize Prima. Podle generálního ředitele Primy Marka Singra bude nabízet přístup k obsahu bez registrace a zdarma. K dispozici budou tří kanály Primy doplněné prémiovým obsahem v podobě filmů a záběrů ze zákulisí. 

Webové stránky s nabídkou placeného sledování některých pořadů, filmů a seriálů měla i Česká televize (ČT). Ukončila je však už na konci roku 2009, po dvou letech provozu. Zavření své internetové videopůjčovny tehdy ČT zdůvodnila tím, že výnosy vůbec nepokrývaly náklady na provoz.

-čtk-