Český rozhlas měl loni zisk 124 milionů Kč

čtvrtek, 29. března 2012, 15:37 Aktuality MediaGuru

Český rozhlas loni podle předběžných výsledků hospodařil s čistým ziskem 123,7 milionu Kč, což bylo asi o 60 milionů Kč více, než plánoval. O předběžných hospodářských výsledcích dnes na zasedání Rady Českého rozhlasu informovala finanční ředitelka ČRo Hana Skalová. Srovnatelné meziroční číslo ČTK nemá k dispozici, zisk před zdaněním předloni činil 124 milionů korun. 

Podle Skalové loňské zlepšení hospodaření proti plánu bylo dáno zejména úsporou prostřednictvím dobře vysoutěžených veřejných zakázek. Jako příklad uvedla 3,5 milionu korun uspořených při výběru mobilního operátora a 2,5 milionu korun uspořených při nákupu energie prostřednictvím burzy. 

Pozitivní trend byl podle Skalové zaznamenán také u výběru koncesionářských poplatků, které meziročně vzrostly přes pokles počtu poplatníků. 

Na loňský rok ČRo původně schválil rozpočet se ziskem dva miliony korun při výnosech z běžné činnosti 2,2 miliardy Kč. V průběhu loňského podzimu jej ale upravil a počítal se ziskem z běžné činnosti před zdaněním 72 milionů korun při snížení nákladů i výnosů. Zároveň ČRo nevyčerpal rezervu 48 milionů korun. 

Rada ČRo schválila loňskou výroční zprávu, kterou nyní odešle k projednání do sněmovny.

-čtk-