Google spustil cloudovou službu Disk Google

úterý, 24. dubna 2012, 19:15 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Společnost Google uvedla službu Disk Google (Google Drive). Uživatelé tak mají možnost zdarma nahrávat a také přistupovat z jednoho místa ke všem svým souborům.

Společnost Google uvedla službu Disk Google (Google Drive). S kapacitou 5GB budou mít nyní uživatelé možnost zdarma nahrávat a také přistupovat z jednoho místa ke všem svým souborům, včetně fotografií, videí, PDF formátům  nebo spravovat nové dokumenty. Disk Google je další z  cloudových služeb Googlu.

Do portfolia cloudových služeb patří kromě jiných i freemailový klient (Gmail), sdílený Kalendář Google nebo balíček aplikací Dokumenty Google. Ty slouží k vytváření, sdílení a spolupráci na dokumentech v reálném čase a ode dneška se s novými funkcemi stávají součástí Disku Google. Uživatelé teď  budou moci přidávat a editovat komentáře pro nejrůznější typy souborů, včetně obrázků, videí a PDF dokumentů.

Disk Google také dokáže rozpoznat objekty na fotografiích nebo text v naskenovaných dokumentech. Vyhledávat mohou uživatelé ve službě podle klíčových slov nebo pomocí filtru dle typu souboru, vlastníka, aktivity a mnoha dalších možností.