ING přichází s kampaní na penzijní připojištění

čtvrtek, 26. dubna 2012, 15:27 Aktuality MediaGuru

ING Penzijní fond spustil 23. dubna reklamní kampaň upozorňující na výhody soukromých forem spoření na důchod v souvislosti s penzijní reformou.

Hlavním cílem kampaně je upozornit na skutečnosti, že penzijní připojištění lze za stávajících podmínek, tj. s garancí nezáporného zhodnocení a výsluhovou penzí, pořídit pouze do konce listopadu letošnío roku.

Ideou reklamní kampaně k reformě je vyobrazení spokojené penze pomocí chrochtání doplněné heslem Chrochtejte si i v penzi s holandskou penzí od ING. Hlavní myšlenka kampaně v sobě spojuje charakteristický zvuk holandštiny a nizozemské hudby a zároveň těží z přeneseného významu slova chrochtat si – mít se dobře. ING Penzijní fond se tak hlásí ke svému holandskému původu a poukazuje na výhody spojené se stabilním zázemím silné mezinárodní skupiny.

Dle studie mezinárodní společnosti Mercer totiž nejlépe funguje penzijní systém právě v Nizozemí. „Nizozemský systém je postavený především na soukromém spoření, které vedle skromné státní penze tvoří významný zdroj zajištění na stáří. Nová podoba penzijního systému v České republice tedy není neobvyklá, naopak navazuje na zahraniční trendy a ukazuje, že abychom měli důchod jako na západě, musíme si jej zajistit vlastními naspořenými prostředky,“ uzavřel Jiří Rusnok.

Televizní spot je ke zhlédnutí na www.ingpenze.cz.

-kch-