Jojo z portfolia Nestlé mají novou kampaň

úterý, 24. dubna 2012, 07:15 Aktuality MediaGuru

Želé bonbony Jojo Mixle Pixle z portfolia společnosti Nestlé přicházejí s novou kampaní. Hlavní slogan „Vychutnej si náhodu“ je založen na principu samotného produktu. Každé balení totiž ukrývá ojedinělý mix bonbónů z více než 80 tvarů, 7 přichutí a 4 želé textur. Pouze náhoda tedy rozhoduje o tom, jaký mix bonbónů se v sáčku nachází a jaký příběh zákazník z bonbónů vymyslí. A právě „náhodné příběhy“se staly hlavním tématem celé launchovací kampaně.

Kampaň poběží od 1. května v televizi, na internetu, v místě prodeje a formou PR v lifestylových médiích. „Při přípravách kampaně jsme v rámci daného rozpočtu zvažovali i investice do printu. Nakonec jsme se rozhodli této možnosti nevyužít a posílili jsme kampaň na internetu. Důvodem pro toto rozhodnutí byla možnost lepšího zacílení a také lepší napojení na soutěž, která bude probíhat na Facebooku,“ říká brand manažerka značky Jojo Eva Coubalová.

Zajímavé je navíc, že kampaň cílí především na ženy ve věku 20–39 let.

„Z výzkumů víme, že bonbony Jojo konzumují významně i dospělí. Proto jsme se rozhodli otevřít dětskou značku více také jim a zvýšit tak jejich frekvenci spotřeby,“ vysvětluje marketingová manažerka nečokoládových cukrovinek Nestlé Radka Maláčová.

Tuto cílovou skupinu oslovila značka Jojo poprvé televizním spotem „Nebojte se ukázat své dětské já“, který byl vysílán už koncem minulého roku. Ke zkrácené verzi tohoto spotu byl speciálně pro uvedení Jojo Mixle Pixle natočen patnáctisekundový tag-on, pod kterým je podepsána kreativní agentura JWT.

Internetová část kampaně je založena na facebookové stránku Jojo Mixle Pixle se soutěžní aplikací, kterou zajišťuje agentura Pedro Rezenkraft. PR kampaň má na starosti Rubikon PR a přípravu POS materiálů agentura Lineart.

V místě prodeje budou nové bonbóny propagovány prostřednictvím wobblerů a stopperů doplněné podlahovou grafikou. Na vybraných místech navíc Nestlé využije 2D maketu umístěnou nad regálem. Pro druhotné vystavení jsou připraveny univerzální plastové závěsné pásky, na které lze vyskládat zboží a umístit je k relevantní kategorii s vysokým potenciálem prodeje (slazené nápoje, ovoce) a na nejvíc navštěvovaná místa (pečivo, uzeniny, nápoje).

-kch-