Piano získal 2 mil. eur pro placený webový systém

úterý, 17. dubna 2012, 15:15 Aktuality MediaGuru

Slovenský provozovatel systému zpoplatnění přístupu k obsahu internetových portálů Piano Media získal k další expanzi dva miliony eur (49,5 milionu korun) od investičního fondu Technology in Central and Eastern Europe Fund S.C.A. SICAR. Manažer fondu, společnost 3TS Capital Partners, současně vstoupil do akcionářské struktury Piano Media.

"Investice bude použita k další expanzi, posilnění mezinárodního týmu a vývoji software a rovněž k posílení marketingových aktivit," uvedl dnes Piano Media.

Marketingová manažerka společnosti Veronika Pizano ČTK řekla, že projekt Piano by se po lednové expanzi do Slovinska měl rozšířit letos do dalších dvou zemí. Se vstupem na český trh firma kvůli zdrženlivému postoji tamních vydavatelů zatím nepočítá. "Dokud nezmění názor, zaměříme se na jiné země," uvedla Pizano.

Společnost 3TS Capital Partners se kromě zajištění investice do slovenského projektu stala také akcionářem Piano Media. Podle marketingové manažerky získala minoritní podíl. Na rozběh placeného systému na Slovensku a v Slovinsku měl Piano Media 300.000 eur od firmy Monogram Ventures, která je spolu se společnostmi Etarget a NextBig dalším akcionářem provozovatele projektu Piano.

Na Slovensku byl systém zpoplatnění části obsahu internetových portálů zpuštěn loni v dubnu, zapojily se do něj kromě jiného zpravodajské weby většiny deníků. Piano letos v březnu zvýšil ceny, například měsíční poplatek za přístup k placenému obsahu webů vzrostl na 3,90 eura z dřívějších 2,90 eura. Další zdražení společnost prý nepřipravuje.