Česká spořitelna testuje pojízdnou pobočku

středa, 16. května 2012, 12:52 Aktuality MediaGuru

Pobočková síť České spořitelny již od dubna testuje svou novinku – pojízdnou pobočku – , kterou klienti mohou prozatím využívat v Bavorově a Bernarticích. Česká spořitelna tak navazuje na loňské uvedení vůbec první mobilní pobočky v České republice, která slouží klientům převážně v době rekonstrukce stávajících kamenných poboček a je samostatně nepojízdná. Nová pojízdná pobočka je však mnohem flexibilnější.

„Testujeme ji sice teprve měsíc, ale už teď máme od klientů velice dobré ohlasy,“ řekl Tomáš Vaníček, ředitel odboru řízení pobočkové sítě České spořitelny. „Máme nejširší síť kamenných poboček v České republice a v budoucnu plánujeme rozšířit také počet poboček pojízdných. Chceme být na blízku klientům i v dalších krajích České republiky, zvláště pak v obcích, kde dosud kamennou pobočku nemáme,“ dodal Tomáš Vaníček.

Klienti mohou v pojízdné pobočce vyřídit základní bezhotovostní i limitované hotovostní služby. Pro hotovostní transakce je denní limit 100 tis. Kč a klienti si hotovost mohou objednat buď osobně v pojízdné pobočce týden dopředu, nebo telefonicky či emailem dva dny dopředu. Obsluhu klientů zajistí vždy dva poradci České spořitelny. Poplatky jsou v pojízdné pobočce stejné jako ve všech ostatních pobočkách.

V tuto chvíli mohou pojízdnou pobočku využívat obyvatelé Bavorova, a to každé úterý od 9 do 12:30 a od 13:30 do 17 hodin. Obyvatelé Bernartic mohou pobočku využívat každý čtvrtek ve stejném čase. Design pobočky tvoří mapa kraje, kudy pobočka projíždí. Na přítomnost pojízdné pobočky a její otevírací dobu pak upozorňují zvukové znělky.

-kch-