Audi otevírá svůj první virtuální showroom

úterý, 24. července 2012, 09:56 Aktuality MediaGuru

Audi rozšiřuje svou obchodní síť o nový prodejní formát, virtuální showroom s názvem Audi City. První virtuální showroom byl otevřen v Londýně nedaleko náměstí Piccadilly Circus, kde se v kompaktním prostoru návštěvníkům představuje prostřednictvím digitálních technologií značka Audi v celé své rozmanitosti – včetně barev, výbav a funkcí na přání.

„Audi City spojuje to nejlepší ze dvou světů: digitální produktovou prezentaci a osobní kontakt s prodejcem,“ říká Peter Schwarzenbauer, člen představenstva společnosti AUDI AG zodpovědný za marketing a prodej. „S tímto novým obchodním formátem získáme ještě bližší kontakt s našimi zákazníky – geograficky, ale především kvalitou našeho vztahu. Audi City totiž vytváří nové prostory pro ještě bližší kontakt se zákazníky a pro ještě širší nabídku služeb šitých na míru.“

Návštěvník Audi City si může svůj automobil díky použití digitálních technologií vybrat z několika stovek milionů možných konfigurací a realisticky jej vyzkoušet v měřítku 1:1 na plátnech vyplňujících téměř celý prostor. Navíc tak lze jednotlivě předvádět i technické detaily, jako je například poháněcí ústrojí, karoserie nebo světlomety LED.

„Lidé dnes sázejí více než kdy předtím na přímý, osobní a důvěrný vztah ke své automobilové značce, a to právě v důsledku stále větší rozmanitosti produktů a dostupných informací,“ vysvětluje Schwarzenbauer. „Návštěvníkům Audi City umožníme proto prožít naši značku zcela bezprostředně, ve světě, v němž žijí, a v propojení s našimi online nabídkami.“

Automobilka Audi plánuje do roku 2015 otevřít po celém světě více než 20 virtuálních showroomů Audi City, které budou v budoucnosti hrát klíčovou roli také v uvádění nových služeb v oblasti mobility a elektricky poháněných modelů Audi.

Každý virtuální showroom Audi City bude zároveň propojen s klasickým prodejcem Audi, který v roli centrálního kompetenčního centra zajišťuje kompletní spektrum služeb společnosti AUDI AG.

Poloha virtuálních showroomů Audi City v centrech měst chce navíc podpořit i vytvoření prostoru k setkávání příznivců značky. Kromě toho budou virtuální showroomy využívány také jako fóra pro veřejný dialog týkající se oblastí mimo automobilový obor. Po zavírací době se zde budou konat například veřejná čtení, diskusní skupiny a výstavy týkající se rozvoje městské mobility, či témat z oblasti umění, kultury a designu.

-kch-