LN: Babiš chce koupit Centrum Holdings

čtvrtek, 16. srpna 2012, 07:50 Internet & Mobil MediaGuru

Podnikatel Andrej Babiš se po uvedení týdeníků 5+2 dny zajímá o další médium, a to o internetovou společnost Centrum Holdings.

Jeden z nejbohatších českých podnikatelů a předseda politického hnutí ANO 2011 Andrej Babiš podal nabídku na koupi skupiny Centrum Holdings, která na internetu provozuje portál Centrum.cz nebo zpravodajský server Aktuálně.cz. Deníku Lidové noviny (LN) to potvrdil sám Babiš. Odmítl ale sdělit, na kolik si společnost cení.

Podle listu to budou miliardy korun, protože současný vlastník, americká finanční skupina Warburg Pincus, investoval do Centrum Holdings zhruba 3,5 miliardy korun.

Mediální skupina, která se dlouhodobě pohybuje v červených číslech, je na prodej od června. O společnost se údajně zajímali vydavatelství Ringier Axel Springer CZ nebo spoluzakladatel Centrum.cz Ondřej Tomek. Babiš s Tomkem jsou podle LN jediní, kdo zájem o Centrum Holdings otevřeně přiznali.

Informaci Lidových novin, že Babiš už na Slovensku koupil deník Hospodářské noviny společnosti Ecopress, dceřiné firmě vydavatelství Economia, kterou vlastní skupina BXR, v níž má podíl Zdeněk Bakala, společnost nepotvrdila. "Skupina BXR neprodala ani v současné době neprodává vydavatelství Economia ani žádné z jeho aktiv," uvedl mluvčí skupiny BXR pro střední Evropu Petr Jonák.

Babišova společnost AGF Media dokončila během července launch regionálních týdeníků 5+2 dny, které v nákladu 1 mil. výtisků distribuuje na území České republiky. Dalším zájmem společnosti je vybudování inernetových verzí týdeníků. AGF Media přitom nevylučuje ani zájem o televizní médium.