PrimaPlay.cz zpoplatní prémiový obsah

čtvrtek, 02. srpna 2012, 13:34 Aktuality MediaGuru

PrimaPlay Premium je novou službou v rámci portálu PrimaPlay.cz, ve které budou moci uživatelé zhlédnout obsah, který podle čtvrtečního vyjádření managementu FTV Prima nebudou moci najít nikde jinde. Služba bude placená, a to ve výši 49 Kč měsíčně. Uživatelé zde mají najít zejména fotbalové přenosy Ligy mistrů, na něž vysílací práva získala Prima Cool, a také díly pořadu se Zdeňkem Pohlreichem Ano, šéfe. Jiné pořady by se zatím v nabídce PrimaPlay Premium neměly objevit a měly by tedy být k přehrání zdarma. Zápasy Ligy mistrů budou pro zájemce ke zhlédnutí dvakrát týdně.

Prima spustila svůj internetový kanál PrimaPlay.cz letos v březnu s tím, že nabízí primárně obsah zdarma, a to pro uživatele, kteří pořady Primy nestihnou sledovat na obrazovce. Zpoplatněná služba PrimaPlay Premium je tak první snahou Primy, jak získat příjmy také z prodeje obsahu na internetu.

Portál Voyo.cz, který provozuje konkurenční Nova, se na jaře vydal cestou kompletního zpoplatnění. Uživatelé si mohou obsah přehrávat za poplatek 189 Kč měsíčně.

-mav-