Nadační fond J&T rozjíždí kampaň „Hledáme rodiče“

úterý, 25. září 2012, 13:12 Aktuality MediaGuru

Nadační fond J&T spouští od 1. října novou dlouhodobou kampaň na podporu pěstounské péče v Čechách. Hlavním cílem edukačně-náborové kampaně „Hledáme rodiče“ je zvýšit reputaci pěstounů ve společnosti, posílit zájem a informovanost veřejnosti o pěstounství a především pomoci najít nové pěstouny ve všech krajích ČR.

„Přínos naší kampaně je umocněn tím, že startuje v době probíhající reformy pěstounství. Chceme upozornit, že je třeba nejen nových pěstounů, ale i nového pěstounského zákona,“ vysvětluje aktuální situaci kolem nedávného prezidentského veta zákona o sociálně-právní ochraně dětí Gabriela Lachoutová, předsedkyně správní rady Nadačního fondu J&T.

Kampaň, která by podle slov Gabriely Lachoutové měla trvat 2–3 roky, si tematicky hraje se situacemi, které může každý zažít jen v rodině. Utírání obličeje nasliněným kapesníkem, nošení svetru po sestře či trapas před první dívkou se tak dostávají na vizuály i do televizních spotů, ve kterých vystupují patroni kampaně David Švehlík, Saša Rašilov a Ondřej Vetchý v roli rodičů.

Mediálními partnery kampaně se stala Česká televize a celostátní noviny Deník z vydavatelství Vltava-Labe-Press. Kampaň bude rovněž prezentována v síti venkovních reklamních ploch společností euroAWK a BigBoard.

Kampaň je podpořena i na internetu webovými stránkami s interaktivní poradnou www.hledamerodice.cz a na sociální síti na sociální síti Facebook s profilem „Hledáme rodiče: Pěstouny“.

Podpořit kampaň lze zakoupením originálních šperků z limitované edice „Hledáme rodiče“ od známých designérek Báry Nussbaum a Terezy Šmahové.

V rámci kampaně byla rovněž vytvořena síť regionálních neziskových organizací, které se věnují náhradní rodinné péči, a zapojeni byli i krajští a regionální politici a představitelé samospráv a OSPODů (orgány sociálně-právní ochrany dítěte).

Kreativně se na kampani podílela copywriterka Jana Kneschke a art director Richard Svárovský. PR zajišťuje agentura Fleishman-Hillard.

-kch-