Palmknihy vstupují na Slovensko, dotují čtečky

čtvrtek, 20. září 2012, 11:48 Aktuality MediaGuru

Palmknihy začínají prodávat elektronické knihy také na Slovensku. Na tiskové konferenci v Bratislavě to oficiálně oznámil ředitel společnosti Jiří Vlček. Slovenské pobočka nabídne svým zákazníkům více než 2 700 placených a 3 400 volných titulů v českém a slovenském jazyce. Chybět nebude ani 1 500 bezplatných odborných titulů a učebnic v angličtině od společnosti BookBoon.  V průběhu roku navíc dojde k postupnému přidávání slovenského obsahu, čím se Palmknihy zařadí mezi klíčové hráče odvětví i na Slovensku.

Ambicí Palmknih na Slovensku je přinést obsah pro jednu z nejpopulárnějších čteček – Amazon Kindle, která podporuje pouze vlastní formát e-knih – mobi. Ten momentálně nenabízí ani jeden z největších současných prodejců. Palmknihy kromě nejrozšířenějšího formátu pro Kindle nabízí eknihy také ve formátech ePUB a PDF, čímž je zabezpečená kompatibilita s širokým spektrem zařízení.

Společně s otevřením pobočky na Slovensku Palmknihy představily také novinku v podobě prodeje dotovaných čteček. Čtenář si tak bude moci koupit s předplaceným kreditem i nové čtecí zařízení za 999 Kč s DPH, případně 39 € na Slovensku. Za celkovou cenu 3 999 Kč s DPH získá čtenář předplacený kredit na eknihy v hodnotě 3 000 Kč a také novou čtečku.  V nabídce budou hned dvě zařízení. Kromě PocketBooku 613 si na své přijdo i Kindle 5.

-mav-