UPC dostala od ČTÚ pokutu jeden milion korun

středa, 03. října 2012, 15:15 Aktuality MediaGuru

Kabelová firma UPC dostala od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) za nedostatečně ohlášenou změnu cen pronájmu modemů a set-top boxů pokutu jeden milion korun. Proti rozhodnutí se operátor odvolal a ještě není pravomocné. Pro ČTK to uvedli zástupci regulátora i firmy.

Úřad vedl s největším tuzemským kabelovým operátorem správní řízení kvůli tomu, že včas neoznámil zákazníkům možnost odstoupení bez sankcí od smlouvy kvůli změně účtování. Nově začal účtovat pronájem modemů a set-top boxů jako samostatnou položku mimo měsíční poplatek za služby.

"Proti rozhodnutí ČTÚ jsme se odvolali. Rozdělení ceny za službu samotnou a za pronájem zařízení naši klienti ocenili, protože přineslo možnost zakoupení set-top boxu nebo modemu, což je pro zákazníky z dlouhodobého hlediska levnější," řekl mluvčí UPC Juraj Gerbery.

Od května si firma účtuje za pronájem internetového modemu 49 korun, od července stejně zpoplatnila i zapůjčení set-top boxu ke kabelové televizi. Pronájmy byly do té doby bezplatné a firma zákazníkům účtovala celkovou cenu, kterou měsíčně zaplatí. Nyní cenu rozdělila na cenu služby a nájemné. Nájemné zákazníci neplatí, pokud si modem nebo set-top box koupí.

UPC měla v pololetí kolem 1,23 milionu klientů, z toho 443.000 uživatelů internetu a 493.000 zákazníků analogové nebo digitální kabelové televize.

-čtk-