Zajímavé directmailové kampaně poslední doby

pátek, 12. října 2012, 00:03 Marketing MediaGuru

Přinášíme desítku kreativních kampaní, kterým se podařilo zákazníky oslovit na osobní úrovni.

Direct mail není v době internetu vůbec snadnou marketingovou disciplínou. Následující příklady však dokazují, že může být účinným nástrojem, jak si vytvořit a udržet skuteční osobní vztah se svými zákazníky.

Štěstí přeje odvážným
Hledáte-li nové zaměstnání, skutečně se může stát, že jej najdete jen náhodou. Štěstí však přeje smělým. Příkladem může být následující jednoduché call-to-action. Netradiční nosič totiž obsahuje jen webovou adresu.

Uvažte uzel
K tomu, abyste ilustrovali, že plavba na moři zase není nic tak složitého, postačí direct mail s provázkem.

GGRP Sound
V originální kampani si zákazníci měli možnost sestavit vlastní gramofon.

Ztracená čokoláda
Co se stane, když fanoušek čokolád Cadbury dostane tajný vzorek s novým produktem, z něhož se však jedna z novinek „ztratila“?

Stopa ve sněhu
V prezentovaném direct mailu BMW využilo motivů zimy stejně jako anglické slovní hříčky.

Projekt Žralok
Direct mail, který měl za úkol upozornit na hrozící vyhubení některých druhů žraloka, si pohrál s tradičním způsobem otevírání obálek.

Ledová kostka
Nechat launch u ledu a přitom úspěšně uvést produkt na trh... Protimluv jen do doby, než Fiat přišel s formičkou na ledové kostky v podobě nového modelu.

Královniny nové šaty
O britské panovnici se vypráví anekdota, že v rámci své spořivosti střídá jen několik kostýmků. Značka Pantone dokázala, že tomu tak není. Královniny oděvy opatřila datem a každý upravila do jedné z referenčních barev.

Nejedlý sendvič
Falešnou svačinu zaslala k propagaci svého nového produktu firma Papersmith & Son.

Pozvánka
Novozélandská akce s falešnými klíči měla za úkol upozornit na domácí násilí a fakt, že se týrané ženy často nemají kam obrátit.

-lmr-