Gruner+Jahr asi skončí vydávání FT Deutschland

neděle, 18. listopadu 2012, 13:57 Aktuality MediaGuru

Německé vydavatelství Gruner + Jahr pravděpodobně ukončí vydávání listu Financial Times Deutschland (FTD). Uvedlo to s odkazem na zdroje z firmy nové číslo mnichovského týdeníku Focus. Německá obdoba tradičního britského ekonomického listu se od svého založení v roce 2000 nevymanila ze ztrát.

Rozhodnutí zrušit FTD spolu s ukončením dalších dvou titulů by podle časopisu mělo padnout na středečním zasedání dozorčí rady Gruner + Jahr. Práci kvůli tomu ztratí asi 330 zaměstnanců.

Mluvčí Gruner + Jahr označil zprávu na dotaz agentury Reuters za "spekulaci". Uvedl sice, že vydavatelství nyní uvažuje o některých krocích ve vydávání ekonomických publikací, dodal ale, že žádné rozhodnutí nepadlo.

FTD začal jako společný podnik britské společnosti Pearson, která vydává Financial Times, a Gruner + Jahr, kterou ovládá mediální skupina Bertelsmann. Pearson však v roce 2008 svůj poloviční podíl prodala německému partnerovi.

Německá tradiční média procházejí krizí. Tento týden se uchýlil do insolvenčního řízení deník Frankfurter Rundschau, který v posledních letech vykazoval mnohamilionové ztráty. Podobný krok udělala minulý měsíc druhá největší německá tisková agentura dapd, která nyní chce v rámci restrukturalizace výrazně zeštíhlet.

-čtk-